11 березня на другому поверсі центрального корпусу Житомирського державного університету імені Івана Франка  урочисто відкрили виставку картин з колекції Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Й.Буханчука. Мистецький захід приурочено до 201-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

«Кмитівський музей – унікальний. У сільській місцевості створено музей,  де представлено понад  три тисячі експонатів. Дуже приємно, що сьогодні він надихає нас на прочитання Шевченка в ХХІ столітті. Все те, що було ним створено, завжди є актуальним», – зазначив під час відкриття  ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

На виставці представлено 41 твір мистецтва. За словами директора музею Ярослава Хитрого, авторами картин є українські художники. Значна частина представлених полотен дотична до творчості великого Пророка і поета та відображає сцени з його творів. Наявні в експозиції й пейзажі та натюрморти.

Під час відкриття експозиції студенти ЖДУ імені Івана Франка читали поезії Великого Кобзаря, співали пісні на його тексти. Також презентували відеофлешмоб, де молодь декламувала рядки із «Заповіту» поета.

На завершення заходу завідувач кафедри української мови ЖДУ імені Іван Франка Віктор Мойсієнко розповів приступнім про феномен Тараса Шевченка у творенні національної ідеї українців.

Діятиме експозиція картин з колекції Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Й.Буханчука на другому поверсі центрального корпусу ЖДУ імені Іван Франка до 8 квітня поточного року.

Прес-центру ЖДУ імені Іван Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу