Нещодавно в Запорізькому національному університеті побував директор Австрійського культурного форуму, Посланник Посольства Австрії в Україні з питань культури пан Якуб Форст-Баттаглія. Під час свого візиту почесний гість зустрівся з ректором ЗНУ Миколою Фроловим, відвідав факультет іноземної філології та прочитав студентам університету лекції з історії та культури Австрії німецькою мовою.

Австрійський культурний форум співпрацює з українськими музеями, галереями, театрами, інститутами та дослідницькими установами, яким надає організаційну, структурну та фінансову підтримку в проведенні різноманітних культурних заходів, авторських читань, наукових конференцій, виставок і робочих семінарів. Із пропозиціями подібної співпраці пан Якуб Форст-Баттаглія і завітав до Запорізького національного університету. Одним із напрямів підтримки культурних та наукових ініціатив вишу гість назвав поповнення бібліотечних фондів ЗНУ необхідною літературою.

Під час зустрічі з австрійським гостем ректор ЗНУ Микола Фролов розповів йому про основні напрями діяльності університету, зокрема про реалізацію Концепції вивчення іноземних мов, міжнародну діяльність вишу, а також окреслив основні вектори співпраці, в яких зацікавлений Запорізький національний університет. Серед них – програма подвійного диплома, академічні та культурологічні обміни викладачами та студентами. До речі, цього року в ЗНУ викладають представники англійських, французьких, американських та болгарських вишів, а наші студенти проходять стажування в різних європейських країнах, зокрема, в Чехії, Болгарії, Ірландії тощо. Такі форми співпраці розширюють світогляд студентів і підвищують їхню конкурентоздатність під час майбутнього працевлаштування.

Високий рівень володіння іноземними мовами у студентів ЗНУ відзначив пан Якуб Форст-Баттаглія під час екскурсії факультетом іноземної філології. «Я завжди дивуюся, як гарно українські студенти розмовляють іноземними мовами – у них багатий словниковий запас, вони знають велику кількість ідіоматичних висловів, роблять правильні наголоси, – зазначив гість, – а ще вони дуже добре поінформовані та ставлять конкретні і логічні запитання». Атмосферу в Запорізькому національному університеті директор Австрійського культурного форуму охарактеризував як дуже відкриту та гостинну.

Продовжився візит двома лекціями німецькою мовою, під час яких австрійський гість розповідав про культуру та історію своєї країни.  Зокрема, перша лекція була присвячена історії становлення Австрійської держави, економічній географії та процесам демократизації країни. Під час другого лекційного заняття з теми «Австрійський модернізм у культурі та літературі» були також розглянуті проблемні питання загальної теорії модернізму і представлений той великий внесок, який зробили австрійські митці для розвитку світової культури.

Лекції Якуба Форст-Баттаглія справили позитивне враження на студентів ЗНУ – перекладачів (німецька мова) та філологів (англійська мова), які вивчають німецьку як другу іноземну, вони мали змогу поставити пану Якубу Форст-Баттаглію запитання за розглянутими темами. Зокрема, студент другого курсу факультету іноземної філології Олександр Кусков відзначив корисність таких зустрічей: «Під час подібних заходів я маю змогу почути вимову мешканців закордонних країн та одночасно дізнаюсь цікаву інформацію про країну, мову якої вивчаю. До речі, дуже помітною є відмінність у вимові німецьких та австрійських носіїв. Лекції закордонних гостей є дуже корисними, особливо для студентів 1-2 курсів, які ще не мають багатого досвіду спілкування з іноземцями».

Наостанок директор Австрійського культурного форуму закликав спільноту ЗНУ надсилати йому листи з пропозиціями співпраці та міжкультурними проектами й пообіцяв сприяти в їх реалізації. Тож попереду в представників Запорізького національного університету чимало цікавих проектів.

 Прес-центр ЗНУ