Традиційно щороку день народження великого українського пророка Тараса Шевченка колективи художньої самодіяльності  Національного університету  “Львівська політехніка” відзначають великим концертом. Так було і цього разу, коли в актовій залі першого навчального корпусу зібралося велелюдне  політехнічне товариство.

Відкрили концерт виконанням “Заповіту” і “Молитви до Богородиці” на слова Тараса Шевченка. Проникливими були слова ведучого вечора: “Впродовж майже двох століть можновладці — чи то московські царі, чи то більшовицькі ідеологи, чи наші запроданці, маріонетки і слухняні слуги Кремля — люто боролися зі Шевченковим словом: забороняли його твори, цензурували, вилучали і переписували особливо небезпечні для них рядки, зображали його атеїстом-безбожником, нав’язували зневагу до творчості Кобзаря. Та нікому не вдалося вбити Шевченкового волелюбного духу і його глибокої віри”.

На концерті витав героїчний дух Небесної сотні, мужніх захисників Вітчизни-воїнів АТО, яких надихає на ратні подвиги слово Тараса.

Любов до постаті і творчості Кобзаря цього вечора засвідчили Народна хорова капела студентів “Гаудеамус”, Народний ансамбль танцю “Вірність”, Народний ансамбль бандуристок “Заспів”, Народний камерний вокальний ансамбль “Аколада”, Народний чоловічий хор “Орфей”, ансамбль естрадної пісні “Сузір’я”, Народний симфонічний оркестр університету  та інші виконавці.

Режисер та постановник літературно-мистецького вечора — заслужений працівник культури України Степан Шалата. Програму вели учасники Народної театральної студії “Хочу” Зоряна Мисяк та Андрій Теслевич.

 

            Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”