Генеральний директор компанії Easygenerator (Нідерланди) Каспер Спіро в рамках свого чергового візиту до Житомира відвідав технологічний університет, де обговорив питання сучасних тенденцій у галузі електронних методів навчання зі студентами вишу, місцевими викладачами та вчителями.

Він переконаний, що сучасна освіта просто не може існувати без використання інноваційних підходів і напрацювань технології. У Житомирі Каспер буває 3-4 рази на рік, однак основну частину своєї роботи спрямовує на зарубіжні аудиторії. Там постійно проводить лекції та презентації про електронні курси та онлайн-освіту. Він встиг попрацювати викладачем економіки та соціальних наук, а також менеджером. Про всі напрацювання та здобутки пише у блозі, який радить усім відвідувати, але не втрачає нагоди особисто спілкуватися з людьми в різних куточках світу.

На думку Каспер Спіро, в навчальних закладах України здебільшого практикують єдиний метод подачі інформації, коли збирається група осіб в одному приміщенні, де їм подаються якісь конкретні відомості з певного предмету.

В школах та університетах студенти й учні вже усвідомлюють, що можуть контролювати свій навчальний процес самостійно, відійшовши від старих зразків. На допомогу їм у Мережі інтернет з’являється дедалі більше ресурсів з інформацією, яка якісно відрізняється від тієї, що їм у звичному вигляді подають на заняттях. Вони мають вибір, що, коли, де і в якому вигляді читати або дивитися.

Каспер Спіро акцентував увагу й на тому, що в школах вчителі забороняють використання гаджетів, коли, навпаки, мали б заохочувати до цього, як це робиться в усьому світі. Загалом нині формальна освіта, до якої всі звикли, дає лише 10 % знань,  ще 20 % – заслуга неформальної освіти, а ось 70 % – це взагалі те все, що дає нам робота за обраною спеціальністю. Те, що отримали на практиці, жодна школа чи університет не дасть. Також варто врахувати, що 90 % отриманої інформації не засвоюється і забувається, якщо немає  практики застосування цих знань.

У контексті цього великої популярності набувають онлайн-курси, коли, сидячи вдома за монітором, ви черпаєте знання, виконуєте завдання, показуєте результати й отримуєте документ про здобуту освіту. Сьогодні не роботодавець, а працівник відповідає за своє навчання і навички, тому самоосвіта має стати пріоритетом у житті кожного, хто хоче максимально реалізуватися в обраній сфері. Навчатися протягом життя нині легко й просто і затрати для цього потрібні мінімальні.

«Я вірю, що електронне навчання матиме великий вплив на освіту загалом, а можливість самостійно створювати онлайн-курси стане позитивною тенденцією на шляху демократизації електронного навчання, адже кожен зацікавлений тепер може спробувати себе у ролі дизайнера навчального контенту, – пояснив присутнім Каспер Спіро. – Треба чітко усвідомлювати, що учень чи студент ту саму інформацію може отримувати різними шляхами, тому варто експериментувати».

Також із доповідями в Житомирському державному технологічному університеті виступили директор «ІСМ Україна» Дмитро Антонюк та Артем Сердюк – викладач Києво-Могилянської бізнес-школи і за сумісництвом менеджер проектів у «ІСМ Україна». Вони наголосили, що готові взятися за впровадження електронного навчання в Житомирі та пообіцяли допомогти всім, хто має в цьому потребу.

Відзначимо, що позитивний досвід практики в цьому напрямі вже мають у ЖДТУ, адже минулого тижня команди вчителів і викладачів місцевих шкіл та вишів у рамках практичного семінару «Електронне навчання – це просто» створювали електронні курси за допомогою веб-інструменту easygenerator. Їм вдалося розробити ексклюзивні онлайн-курси, за результатами яких визначили три команди переможців.

За інформацією прес-служби Житомирського державного технологічного університету