Минулого тижня в рамках акції «Тарасова верба» Обухівщину відвідав міністр освіти і науки України Сергій Квіт. В урочистостях взяли участь заступник голови Київської обласної державної адміністрації Дмитро Христюк, голова Обухівської районної державної адміністрації Сергій Неділько, голова районної ради Костянтин Шушаков, директор департаменту освіти та науки Київської ОДА Наталія Клокар. Організаторами заходів виступили Українська Всесвітня Координаційна Рада (УВКР) та студентське братство Обухівщини «Нація єдина», за підтримки Міністерства освіти та науки України та Обухівської райдержадміністрації. Співорганізатори акції – Рада жителів міста Українки, громадське формування «Самооборона Обухівщини».

У рамках візиту до Обухівщини міністр побував у місті трипільських енергетиків та в селі Красна Слобідка, де висадив саджанець верби. Також відвідав Краснослобідську загальноосвітню школу, зустрівся з освітянами з метою обговорення питань сучасного стану та перспектив розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти. Міністр освіти і науки повідомив, що Міністерство впроваджує прийнятий у 2014 році Закон України «Про вищу освіту», а готуються рамковий закон про середню освіту та закон про професійну. Також Сергій Квіт розповів про оптимізацію мережі малокомплектних сільських шкіл. На думку міністра, це питання потребує виважених кроків, адже якщо в селі закривається школа – село вмирає. Наголосив, що фінансування освіти – це не видатки, а вигідна інвестиція в майбутнє.

«Найбільшої уваги сьогодні потребує середня освіта, адже цей сегмент є найбільш складним. Реформування освіти – вимога часу, але потрібен диференційований підхід до кожної школи. Міністерство передбачає переформатування професійно-технічних закладів – створення регіональних центрів професійної освіти. З вузькопрофесійних ПТНЗ, якими вони є зараз, передбачається створення багатопрофільних професійних навчальних закладів нового типу, що готуватимуть фахівців, яких потребує конкретний регіон. Рішення про створення таких навчальних закладів прийматимуть місцеві органи виконавчої влади за погодженням з МОН», – повідомив Сергій Квіт.

За інформацією Київської обласної державної адміністрації