Київська міська влада наразі не розробляє жодних документів, які змушували б батьків оплачувати навчання своїх дітей у школах. На цьому наголосила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

«Створення благодійних фондів для підтримки шкіл може бути лише з ініціативи батьків. Тоді як завдання КМДА – і на цьому неодноразово наголошував міський голова Віталій Кличко – забезпечити прозору роботу адміністрації навчальних закладів, зобов’язати їх відкрито працювати з батьками та батьківськими комітетами щодо надання підтримки, зокрема фінансової», – зауважила вона.

Водночас, за словами Ганни Старостенко, перераховувати благодійні внески у правовому полі можливо лише безготівковим способом, тобто на спеціально створені рахунки: «Благодійні організації повинні відкрити власний банківський рахунок, на який батьки та інші благодійники можуть переховувати кошти. Така система унеможливлює корупційні фінансові схеми».

У зв’язку з цим заступник голови КМДА закликала батьків контролювати використання цих коштів.

«Якщо батьки згодні підтримувати школи і роблять це добровільно, то вони мають контролювати, як ці кошти використовуються. Водночас, якщо адміністрація школи користується таким ресурсом, то вона має обов’язково звітувати, згідно з чинним законодавством», – наголосила Ганна Старостенко.

За інформацією департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА