Сьогодні, 16 березня 2015 року, Інформаційно-аналітичний центр ПолтНТУ надіслав для оприлюднення звернення ректора університету Володимира Онищенка.

Нагадаємо, що в Інтернеті та на телебаченні набули поширення кілька аудіозаписів із непатріотичними висловлюваннями, які приписують ректору Полтавського національного технічного університету Володимиру Онищенку. Міністерство освіти і науки України звернулось до правоохоронних органів із проханням надати відповідну правову оцінку щодо цього. А міністр Сергій Квіт запросив в уряду дозвіл на перевірку ПолтНТУ, адже сьогодні діє мораторій на перевірки навчальних закладів.

Водночас відбулось кілька мітингів на захист Володимира Онищенка за участі представників науково-педагогічного і студентського колективів – біля Міністерства освіти і науки України та Полтавської ОДА. Крім того, на сайті ПолтНТУ було оприлюднено відкритого листа до міністра освіти і науки, в якому колектив університету пообіцяв відстоювати свою позицію всіма законними методами.

Освітній портал “Педагогічна преса” дотримується обіцянки стежити за подіями та висвітлювати різні думки щодо цих подій, тож публікує звернення ректора ПолтНТУ Володимира Онищенка без купюр.

 

Звернення

P4070035_new-3На жаль, в ці тривожні та складні дні для Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка не можу бути на робочому місці через хворобу, яка є наслідком переслідування мене з боку певних політичних сил понад рік.

Вважаю, що реальною причиною постійних скандалів та провокацій навколо університету є бажання посягнути на майно навчального закладу та кар’єрні амбіції певних осіб.

Апогеєм деструктивних дій став минулий тиждень, коли в мережі Інтернет з’явилися анонімна інформація, яка містить в собі звуковий файл з голосом, що схожий на мій. Зміст цього тексту викликав значний резонанс серед науково-педагогічного та студентського колективу, мешканців міста Полтави та громадян України, що спричинило приниження моєї честі, гідності та ділової репутації університету. Активну участь у поширенні даного файлу та публічними коментарями до нього прийняв участь народний депутат України  Бублик Ю.В.

З цього приводу маю заявити наступне. Закон я не порушував.

Навпаки щодо мене скоєно злочин, передбачений ст. 383 Кримінального кодексу України, зокрема, завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Тому звернувся до правоохоронних органів щодо проведення перевірки в ході якої встановити особу, обставини створення та розповсюдження сфабриковано звукового файлу і дати правову оцінку цим діям.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Праву на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань відповідає обов’язок не поширювати про особу недостовірну інформацію та таку, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію.

Хочу подякувати профспілковій організації, трудовому колективу,  студентам університету та всім моїм друзям за активну та принципову підтримку, особливо в умовах тиску та залякування. Рівень та активність цієї підтримки були дуже важливими для мене та переконали в необхідності відстоювання  правових позицій та неможливості відступити, тому писати заяву на звільнення з посади ректора не буду.

Я завжди був і є патріотом України, займаю активну державницьку позицію.

 

Ректор
Полтавського національного
технічного університету
імені Юрія Кондратюка
В.О. Онищенко

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *