14 березня 2015 року в рамках VI Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015»  Інститут інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки України провів круглий стіл «Інноваційні підходи до впровадження ІКТ в освіту». Відеозйомку заходу здійснював освітній портал «Педагогічна преса».

У заході взяли участь представники ІІТЗО, відповідальні за впровадження ІКТ в освіту з різних регіонів, педагогічні представники загальноосвітніх і вищих навчальних закладів. Круглий стіл був завершальним у серії заходів, що відбулись із 23 лютого по 12 березня 2015 року з метою вивчення реального стану впровадження ІКТ у регіонах; виявлення першочергових проблем, пов’язаних з їх упровадженням у конкретних регіонах, певних навчальних закладах; пошуку та утворення банку новаторських ідей подолання цих проблем, а у подальшому розробки апробованих моделей упровадження ІКТ у навчальних закладах; ознайомлення з досвідом різних областей України, організації мережевої взаємодії шляхом створення професійної онлайн-спільноти та спільного планування подальшої роботи.

Під час обговорення науковий співробітник відділу інноваційних і інформаційних технологій ІІТЗО Ольга Коршунова представила результати аналізу стану впровадження ІКТ у регіонах, проблеми та шляхи їх розв’язання. Серед основних проблем, окрім браку комп’ютерної техніки, найчастіше зазначали: відсутність системи заохочень до впровадження ІКТ у навчальні предмети, недостатню кількість розроблених моделей впровадження ІКТ безпосередньо у конкретному навчальному закладі, низьку мотивацію вчителів до самоосвіти.

На заході був коротко представлений найкращий досвід Харківської, Рівненської, Черкаської, Хмельницької областей та окреслені такі шляхи вирішення проблем, як поширення досвіду успішних практик подолання «цифрового розриву»,  створення регіональних порталів і предметних спільнот, регіональні фахові конкурси з використанням ІКТ тощо.

На тему впровадження ІКТ і дистанційної освіти в Миколаївській області виступили: обласний координатор з упровадження ІКТ у Миколаївській області Ольга Захар і заступник директора Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19 Ганна Осипенко.

Завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «ЗОІППО» Людмила Чернікова  представила досвід Запорізької області з використання ІКТ у педагогічній діяльності, зокрема проблеми мотивації.

Координатор ІІ Всеукраїнського бізнес-турніру «Стратегія фірми – 2015», генеральний директор Компанії інтелектуальних технологій, викладач кафедри стратегії КНЕУ Вiталiй Паздрiй у доповіді розкрив завдання та перспективи бізнес-турніру.

Заступник директора МАН Олександр Стрижак звернув увагу на проблему використання контенту, що існує в інтернет-середовищі, і запропонував певну технологію його використання в навчально-виховному процесі.

Рішення Epson для освіти висвітлив представник компанії Олександр Думанський.

На раціональних підходах до забезпечення навчального закладу інформаційними технологіями в рамках проекту «Розумні діти» (SmartKids) зупинився представник компанії «Microsoft Україна»  Роман Рудюк.

Пояснення щодо курсу «Інформаційна культура» надала  начальник відділу інноваційних та інформаційних технологій ІІТЗО Наталія Гущина.

Підсумки роботи круглого столу підбила Вікторія Косик, начальник відділення стратегії розвитку освіти ІІТЗО, яка наголосила на необхідності подальшого обміну досвідом і думками, що сприяє спільному вирішенню деяких питань, а також висловила щиру подяку учасникам за плідну співпрацю і допомогу.

За інформацією 
Інституту інноваційних технологій та змісту освіти
Міністерства освіти і науки України

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу