Набуття Україною статусу асоційованого члена в Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» є одним із завдань Програми діяльності уряду та коаліційної угоди.

20 березня 2015 року відбудеться урочисте підписання угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України в Рамковій програмі ЄС із наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Угода між Україною і Європейським Союзом про участь України в Рамковій програмі ЄС забезпечить нормативне підґрунтя для співпраці в науково-технологічній сфері та створить передумови для розширення міжнародного науково-технічного співробітництва, приєднання до Європейського дослідницького простору та інтеграції України до Європейського наукового товариства. Угода також сприятиме залученню українських науковців, університетів, науково-дослідних організацій і установ до спільних європейських наукових досліджень, створить основу для структурних реформ у науково-інноваційній сфері України.

«Горизонт 2020» – це грантова програма ЄС, що фінансує наукові дослідження, загальний обсяг фондів якої становить 80 млрд євро. «Українські науковці з університетів і науково-дослідних інституцій матимуть доступ до великих ресурсів, їхні заявки конкуруватимуть з усіма грантовими заявками європейських країн», – повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час засідання уряду 11 березня 2015 року.

Міністр також зазначив, що МОН детально роз’яснюватиме вищим навчальним закладам і науковим інституціям технологію участі в програмі, щоб використати кожну можливість для запровадження інновацій, наукових і прикладних досліджень.

Як повідомив Сергій Квіт, асоційована участь України в програмі «Горизонт 2020» передбачає фінансовий внесок, сплата якого забезпечить участь українських науковців у заходах програми, фінансування їхніх науково-дослідних проектів, передачі обладнання тощо.

«Загальна сума визначеного внеску України для участі в програмі становить 35,5 млн євро, але, з огляду на складну фінансову ситуацію в Україні, ЄС запропонував 95-відсоткову знижку», – повідомив міністр. Окрім того, сплата Україною першого внеску за 2015 рік перенесена на період з 2016 до 2020 роки, а ця сума розподілена на подальші роки участі України в програмі «Горизонт 2020».

Програма Європейського Союзу «Горизонт 2020» розпочалася 2014 року та розрахована на 7 років (2014-2020 роки). Вона орієнтована на підтримку дослідницької та інноваційної діяльності в усіх сферах суспільного життя – від фундаментальних наук до впровадження інновацій в реальний сектор економіки.

«Горизонт 2020» об’єднує всі наявні програми ЄС з фінансування досліджень та інновацій, зокрема «Рамкову програму з досліджень», «Рамкову програму з конкурентоспроможності та інновацій» і діяльність Європейського інституту інновацій та технологій.

Участь України в проектах Рамкової програми з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» дасть можливість українським вченим проводити фундаментальні дослідження в найбільших науково-дослідних центрах, виконувати широкий спектр новаторських і прикладних робіт, надасть можливість залучати високотехнологічні галузі промисловості України до реалізації проектів і отримувати додаткові замовлення на створення високотехнологічної продукції.

15 грудня 2014 року в Брюсселі Україна та Європейський Союз підтвердили свою готовність підписати Угоду про участь України у Рамковій програмі з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *