15 березня в Запорізькому національному університеті відбувся перший етап цьогорічних безкоштовних тренінгів зі складання зовнішнього незалежного оцінювання. Цього дня до ЗНУ завітали 448 абітурієнтів, які прагнули перевірити свої знання з біології, та 246 вступників, які взяли участь у пробному тестуванні з хімії.

Запорізький національний університет уже кілька років поспіль надає вступникам можливість безкоштовно перевірити рівень своєї підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися, як відбувається справжнє тестування. Завдяки тренінгам учні можуть визначити теми, над якими необхідно ретельно попрацювати, готуючись до складання ЗНО.

За словами начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлії Паскевської, цьогорічні перші пробні тестування пройшли успішно: всі співробітники Запорізького національного університету, залучені до їх проведення, працювали у дві зміни та діяли організовано, чітко та злагоджено, адже пройшли попередні навчальні інструктажі. Всього до проведення пробного ЗНО з біології та хімії були залучені майже 50 працівників біологічного факультету ЗНУ, які інструктували майбутніх абітурієнтів і чергували на пункті прийому та в аудиторіях.

Під час пробного ЗНО учням порадили, як найбільш ефективно скласти тести, як підготуватись психологічно, не розгубитись і зорієнтуватись у завданнях, налаштувати себе на впевненість, сконцентрувати увагу та активізувати когнітивні навички та активне запам’ятовування.

Усім майбутнім абітурієнтам нагадали про технічні моменти, виконання яких необхідне для успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання, а саме: мати при собі відповідні документи, у жодному разі не запізнюватися, не користуватися довідковими матеріалами та не порушувати дисципліну, завдання виконувати ручкою з чорною гелевою пастою тощо.

Усього на виконання тестових завдань із кожного предмета учасники пробного ЗНО мали по півтори години. Протягом цього часу учні виконували теоретичні та практичні завдання з біології та хімії. Після закінчення тестувань вони могли отримали зошити з тестовими завданнями для подальшої підготовки до основної сесії ЗНО.

Свою готовність до складання ЗНО прокоментувала учениця ЗОШ № 55 Ангеліна Кіпоренко: «Я майже не хвилююсь, але перевірити свої знання все ж таки треба. Розраховую отримати достатню кількість балів, щоб вступити на обрану спеціальність. Вступати збираюсь одразу до кількох вишів, зокрема й до ЗНУ, хочу обрати фах біолога або медика».

Учениця школи № 15 Анастасія Дорофєєва також упевнена в успішному проходженні пробного ЗНО: «Я готувалась до тестів із хімії та біології від початку року, тому хочу перевірити знання та розраховую отримати високий бал, адже збираюсь вступати на біологічний факультет Запорізького національного університету».

Нагадаємо, що 22 березня в ЗНУ відбудуться пробні тренінги з історії України, географії та російської мови, 29 березня – з української мови та літератури й іноземних мов, а 5 квітня – з математики та фізики.  Для участі в тренінгах необхідно зареєструватися на офіційному сайті ЗНУ znu.edu.ua.

До речі, на базі Запорізького національного університету кілька років поспіль проводять і пробні тестування Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, перші два з яких відбудуться 21 та 28 березня.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу