Таке рішення Київради сприятиме збільшенню кількості місць у столичних садках і школах. У результаті поновиться рівність прав на освіту всіх маленьких киян, підвищиться якість освіти завдяки конкуренції між закладами. Батьки отримають змогу вільно обирати моделі виховання та форми навчання для своїх малюків, – упевнена Ганна Старостенко, заступник голови Київської міської державної адміністрації.

Зрівняння орендних ставок як для приватних закладів, так і для державних, виконує положення Конституції щодо розвитку освіти та забезпечення прав громадян на освіту та рівні умови розвитку всіх форм власності.

«Україна інтегрується до сім’ї європейських демократичних країн. І на цьому шляху всім представникам влади необхідно усвідомити, що забезпечення розвитку різноманітності навчальних закладів, свободи вибору і чесної конкуренції в освіті є гарантією демократичної правової держави», – наголосила Ганна Старостенко.

За матеріалами КМДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “1 гривню на рік за оренду приміщень у Києві платитимуть приватні школи й дитсадки”
  1. Вітаємо рішення Київради щодо зрівняння орендних ставок для навчальних закладів всіх форм власності. Але це, на превеликий жаль, НЕ стосується приватних ВНЗ. Це попри те, що приватні університети багато років поповнюють бюджет міста, надають необхідні кваліфікації для ринку праці. На сьогодні в умовах демографічної кризи та збереженні надвисокої орендної плати приватні ВНЗ опиняються на межі банкрутства. Адже студент-контрактник дежавного ВИШу та студент-контрактник приватного знаходяться в нерівних умовах. Це дуже прикро і несправедливо. Якщо на 100% скасувати контракт бюджетних університетів, ситуація на ринку освіти стала б кардинально іншою і не факт, що на користь державних установ. Таке враження, що приватну вищу освіту хочуть знищити. Про яку здорову конкуренцію можна говорити за наявності конкуренції з надмірним бюджетом при обмеженні 5 вузів для вступу та кількістю контрактників, які сидять в 1 аудиторії с бюджетниками і отримують однаковий спектр навчальних послуг, при цьому держава покриває витрати на заробітну плату, комунальні послуги, оренду тощо…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *