Днями членам кафедри теорії та історії світової літератури Інституту філології та журналістики проф. Володимиру Єршову та асистентам Вікторії Білявській і Юліані Кацембі прийшло привітання у зв’язку з обранням їх дійсними членами Літературного товариства імені Адама Міцкевича у Варшаві (Towarzystwо Literackie im. Adama Mickiewicza).

Товариство, яке з’явилося у Львові понад 120 років тому, має давні наукові традиції та глибоку методологічну школу. Первинно сформувавшись як центр міцкевичознавства, Товариство поступово охопило своєю діяльністю всі напрями розвитку, наукові й освітні стратегії поступу польської літератури. З об’єднання, початковою метою якого було дослідження життя і творчості видатного поета, виросло історико-літературне товариство з амбіційними науковими намірами дослідження історії польського літературного процесу загалом з особливим осягненням творчості А. Міцкевича; виховання любові до польської літератури й культури, популяризації досягнень сучасного літературознавства; критичним аналізом та обговоренням програм і методів викладання польської словесності; підтримки національних традицій та розвитку громадянської і культурної свідомості.

Головою товариства є відомий літературознавець, доктор ґабілітований проф. Г. Борковська, добре знайома житомирянам завдяки її участі у роботі Міжнародної наукової конференції «Універсум Юзефа Ігнація Крашевського», яку організувала та провела кафедра теорії та історії світової літератури Інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка у жовтні 2012 р.

Варто зауважити, що лише п’ятьом українським науковцям, зокрема трьом житомирянам, випала висока честь набути членства у славетному науковому Товаристві. Прийняття у дійсні члени житомирських полоністів стало, як зазначили професори Е. Касперський та Е. Чаплієвич, заслуженим визнанням заслуг школи полоністики професора В. Єршова.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка
Фото: 1.zt.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *