Із 24 березня до 8 травня 2015 року в Києві проходитиме фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Конкурс-захист є основною складовою системи виявлення, розвитку і підтримки здібних до наукової діяльності школярів, яку пропонує Мала академія наук України. Це – найбільш масовий та значущий захід країни, спрямований на формування в інтелектуально обдарованої учнівської молоді елементів наукового світогляду, оволодіння методами наукового пізнання дійсності, а також на активізацію її дослідницького інтересу.

Завданнями конкурсу є виявлення та підтримка обдарованих дітей, залучення здібних школярів до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції учнів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формулювати й обстоювати власну думку.

Щороку змагання проводиться за три етапи: на районному (міському), обласному та всеукраїнському рівнях. Загальне керівництво проведенням конкурсу-захисту здійснює Міністерство освіти і науки України, загальну координацію – Національний центр «Мала академія наук України». Організаторами конкурсу-захисту і відповідальними за роботу відповідних наукових відділень також є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2015 році відбувається в 63 секціях 12 наукових відділень: математики, фізики і астрономії, економіки, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, мовознавства, комп’ютерних наук, технічних наук, філософії та суспільствознавства, наук про Землю, екології та аграрних наук, хімії та біології, історії.

Участь у фіналі беруть понад 1000 найкращих представників територіальних відділень МАН, які стали переможцями регіональних етапів конкурсу-захисту.

Слід відзначити високий рівень професійної компетенції членів журі, більшість із яких має багаторічний досвід роботи з учнівськими науково-дослідницькими роботами і в предметних комісіях конкурсу-захисту. У роботі секцій наукових відділень беруть участь академіки Національної академії наук України, доктори і кандидати наук провідних вищих навчальних закладів країни.

Талановиті школярі матимуть змогу зустрітися з академіками Національної академії наук, членами президії МАН. Гостями конкурсу-захисту стануть також представники влади та бізнесу, фахівці провідних підприємств, відомі громадські діячі, науковці, журналісти, представники культури й мистецтва.

На конкурсантів чекають призові місця і цінні подарунки, а найголовніше – досвід перебування в атмосфері реальної наукової дискусії та незабутні враження від спілкування з однолітками й авторитетними вченими.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу