Новий навчальний рік у Вінницькій області розпочнеться із запровадження нової дисципліни. Нововведенням для вінницьких школярів стане курс «Основи християнської етики». Про це стало відомо під час організаційного засідання, де заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк поділився новиною. 

Радо зустріли цю новину представники духовенства Вінницької області. Також вони наголосили, що поряд з тими спокусами, які пропонуються юнацтву через мас-медіа, необхідно продемонструвати молоді, що є інша частина життя, що є мораль. І саме в цьому покликання курсу християнської етики – ознайомлення з викладеними в Біблії основами християнства, і в жодному випадку – не агітація за будь-яку конфесію.

«На Вінниччині є всі умови для запровадження цієї дисципліни. Готові методичні розробки, які пройшли перевірку часом, є вчителі, які бажають викладати предмет «Християнська етика», є батьки, які хочуть, щоб їхні діти виросли порядними людьми, – пояснює Ігор Івасюк. – Тепер, окрім світської етики, яка вивчається в 5-х і 6-х класах за програмою, школярі вивчатимуть ще й християнську. Чи буде це додатковий курс чи інтегрований в наявну дисципліну «Етика» – методисти визначаються. Але точно можу сказати, що це буде не більше одного уроку на тиждень».

Нововведення має дуже цікавий нюанс. Відомо, що Вінниччина – регіон багатоконфесійний, і в цьому контексті може виникнути питання про необхідність забезпечення рівних можливостей для різних конфесій у викладанні цього делікатного предмета. З цього приводу Ігор Івасюк зазначив, що «Християнська етика» як навчальний предмет не матиме конфесійної ангажованості, а викладатиме її не священнослужитель, а педагог.

За матеріалами day.kiev.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу