Фінляндії дивовижно вдається поєднання європейського стилю життя з відкритістю до ліберальних експериментів. Система освіти – те, чим фіни, мабуть, пишаються найбільше, крім архітектури і технологій.

Фінляндія продовжує дивувати та працювати над вдосконаленням системи освіти, яка в світовому рейтингу перебуває на перших позиціях.  Тепер старшокласникам планують запропонувати вивчення не звичних предметів, а конкретних тем, про це пише The Independent.

Головна мета цієї ідеї полягає в тому, щоб учні перестали ставити запитання на кшталт: «Навіщо я вивчаю це?». Нові правила передбачають для старшокласників самостійне обрання теми, яка стане в нагоді  під час майбутньої роботи. Учням не треба буде прослуховувати курс від початку і до кінця, вони зможуть зосередитися на основному, на тих темах, які вони вважатимуть за найцікавіші й актуальні. Тобто, якщо вони обрали для прослуховування курс, присвячений роботі в сфері обслуговування, то учні вивчатимуть деякі розділи математики, англійську мову з потрібною лексикою та правила поведінки з клієнтами. Програму розроблятимуть ті вчителі, які і викладатимуть цей курс.

Голова департаменту освіти Хельсінкі Марьо Кіллонел, якому належить авторство реформи, вважає, що систему навчання треба змінювати і відходити від методів, якими користувались на початку 1990-х, адже потреби суспільства змінились і їм необхідно відповідати.  Завершити реформу планують до 2020 року.

Зараз проходить апробація нової реформи, наприклад, у школах Хельсінки, і результати втішають. Зацікавленість у дітей виростає, вони залюбки вивчають те, що може знадобитись їм у дорослому житті.

Крім того, до 2016 року учням планують дозволити повністю перейти на комп’ютери при веденні конспектів.

За матеріалами platfor.ma 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу