“Україна припинила науково-технічну співпрацю з Росією, оскільки ця країна на нас напала й окупувала частину української території”, – розповів міністр освіти і науки України Сергій Квіт в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

Це, зокрема, стосується  конкурсу наукових робіт, фінансованого “Фольксваген”. Компанія звернулася до МОНУ щодо підтримки цього проекту, що передбачає науково-технічну співпрацю між країнами, а не між незалежними експертами.

“Ми виступаємо за те, щоб Україна та Росія співробітничали саме на рівні інтелектуалів, критично й демократично мислячих людей. Це важливо, тому що російські інтелігентні люди для нас переважно перебувають у тіні російського телебачення, хоч саме з ними треба  налагоджувати контакти”, – зауважив міністр.

У листі до представників “Фольксвагена” Міносвіти пояснило, що Росія нині здійснює воєнну агресію проти України, тож нашим науковцям небезпечно їхати до цієї країни. “Тому ми запропонували змінити формат співпраці – щоб третьою стороною, поруч з українською та німецькою, як певна корекція умов конкурсу на час війни, виступили інституції, евакуйовані з території бойових дій. Саме Росія завдала їм величезної шкоди” , – розповів Сегій Квіт і додав, що “Фолькваген” не дав відповіді, оголосивши конкурс у тому форматі, який вони планували від початку.

“Я розумію, що наука й торгівля – це те, що рухає прогрес. Однак у даному випадку зовсім не реагувати на факт військової агресії неможливо. Тому була опублікована заява, що МОН проти науково-технічної співпраці з окупантом”, – підсумував міністр освіти і науки України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу