Щороку на початку весни в Україні знищуються (в результаті незаконного збору та продажу) мільйони ранньоквітучих рослин – первоцвітів. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, білоцвіт весняний, сон великий, проліска дволиста тощо. Більшість цих видів занесені до Червоної книги України. Масова торгівля первоцвітами призводить до їх зникнення в природі.

У зв’язку з цим Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді закликає спрямувати зусилля колективів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів області, громадських організацій та пересічних громадян до практичних природоохоронних дій на захист первоцвітів, і приєднатися до участі в акції «Первоцвіти просять захисту».

Мета акції – привернути увагу до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин, навчити дітей відчувати, розуміти та оберігати цю надзвичайну красу, розвивати почуття відповідального ставлення до природи, формувати у підростаючого покоління екологічну культуру, природоохоронні навички.

У рамках акції відбудуться конкурси:

  • на кращий звіт, відеозапис, презентацію про організацію роботи з охорони первоцвітів;
  • на кращий малюнок (для дітей 6 – 9 років) на тему: «Захистіть первоцвіти» (формат А3);
  • на кращу творчу роботу (твір, казка, оповідання, легенда (у друкованому вигляді та на електронних носіях);
  • на кращу агітаційну листівку (в довільному форматі).

Запрошуємо всіх зацікавлених узяти участь в акції та зробити свій внесок в охорону первоцвітів!

Матеріали просимо надсилати до 5 травня на адресу: 79026, м. Львів, вул. І. Франка, 133, КЗ ЛОР ЛОЦЕНТУМ, або e-mail: lodenc@ukr.net.

Додаткову інформацію можна отримати за тел./факс: (032) 276-46-07, або на web-сайті: www.locentum.lviv.ua.

За інформацією освітнього порталу Львівщини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу