Випускники навчилися хитрувати, щоб не складати ЗНО - KoledzЧого тільки не роблять нинішні випускники, щоб уникнути зовнішнього незалежного оцінювання. Дехто навіть погоджується повторно пройти програму 10-11 класів у коледжі, вступивши туди як дев’ятикласник. Цікаво, що згідно з умовами прийому це дозволено. Також коледжі та профтехучилища обирають ті, хто не набрав 140 балів з профільного предмета, або ж ті, хто складав ЗНО тільки з двох предметів. Адже виші здебільшого просять три сертифікати.

Після завершення навчального курсу студенти отримують ОКР «молодший спеціаліст» і можуть вступити на другий курс до університету. Після Екологічного коледжу у Львові для студентів відчинені двері Національного аграрного університету. Там можна вивчитися на бакалавра, спеціаліста чи магістра, не складаючи при цьому ЗНО.

Випускники 9 класів найбільше хочуть стати екологами, працівниками туристичної сфери та землевпорядниками. Принаймні такий вигляд має трійка найзатребуваніших спеціальностей у Екологічному коледжі Національного аграрного університету. Вступити сюди можна без ЗНО, що актуально для десяти відсотків учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Тобто тих, хто не набрав у 2013-му мінімальних 124 балів.

За даними ІС «Конкурс», до Екологічного коледжу надійшло 290 заяв на вступ, 277 з них допустили до конкурсу. На ліцензований обсяг у 610 студентів – у мінагрополітики передбачили 141 бюджетне місце. Середній конкурс на бюджет склав 1.96 осіб на місце.

Уже завтра, 1 серпня, Екологічний коледж рекомендуватиме до зарахування першу хвилю абітурієнтів. Ті, хто побачать своє прізвище над рискою, мають принести до приймальної комісії оригінали документів. Друга хвиля відбуватиметься 5 серпня, і третя – 8 серпня. Остаточні списки оприлюднять не пізніше 25 серпня.

Випускники навчилися хитрувати, щоб не складати ЗНО - flysЗа словами директора коледжу Ігоря Флиса, цьогоріч тішить функціонування Єдиної електронної бази даних з питань освіти. Працівники приймальної комісії до кінця кожного робочого дня вносили туди дані про абітурієнтів. Апробація, яку провели напередодні вступної кампанії, коли для ЄДЕБО створили навантаження, як у пікові дні торішньої кампанії, себе виправдала. Система витримала і тоді, і тепер. Торік, пригадує освітянин, через технічні причини дані вносили аж до ночі, ЄДЕБО працювала вкрай повільно.

Попри те, що державне замовлення у 2013 році профінансоване урядом на рекордні 25 мільярдів гривень, мінаграполітики скоротило кількість бюджетних місць у навчальному закладі, в середньому на 3-5 з кожної спеціальності. Тобто фактично – повернулись до позаторішніх показників.

Для випускників 11 класів, приміром, у коледжі передбачено лише два бюджетних місця, на факультеті «Експлуатація і ремонт меліоративних, будівельних машин і обладнання».

«Саме таких фахівців бракує на ринку праці, і тому на їх підготовку дали бюджетні гривні», – коментує виділення державного замовлення директор коледжу. Конкурс на ці місця складає 5,3 особи на місце. Однак з усіх поданих заяв, а їх 11, оригінали подав лише один абітурієнт. Решта принесли копії.

Нагадаємо, міністерство освіти і науки висловило сподівання щодо підпорядкування собі усіх галузевих або профільних вищих навчальних закладів, зокрема – аграрних, культурних та медичних. На думку начальника відділу інформаційно-аналітичної роботи департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Микола Фоменка, це дозволило б більш ефективно розподіляти бюджетні кошти.

Як приклад чиновник наводить Швецію, де в країні є всього 33 університети та в багатьох ВНЗ загального профілю якісно готують, наприклад, медичних працівників.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *