26 квітня на базі Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг відбувся фестиваль писанкарства «Диво Великодня – 2015», який організував  Львівський державний Будинок техніки.

У заході взяли участь учні Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну, Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму, Львівського вищого професійного художнього училища, ВПУ № 29, ВПУ № 20, Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова, Львівського вищого професійного училища харчових технологій, Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг, Львівського вищого професійного училища технологій і сервісу, Львівського вищого професійного училища побутового обслуговування, Львівського професійного ліцею залізничного транспорту.

На фестивалі для учасників і гостей Будинку техніки було представлено виставку учнівських робіт на великодню тематику, зокрема об’ємні композиції з писанок у різних техніках виконання. Виставкові експозиції вражали неповторністю, широтою фантазії та різноманіттям кольорової гами. Велике захоплення викликали писанки, оздоблені бісером, стрічками, нитками та іншими традиційними та нетрадиційними матеріалами.

Юні писанкарки та писанкарі впродовж 2-х академічних годин проводили майстерний розпис писанок традиційною технікою із використанням писанкової символіки, традиційної кольорової гами на основі прадавніх орнаментів і магічних знаків.

Завершальним етапом фестивалю писанкарства стали барвисті писанки як відображення духовного світу, польоту творчої фантазії молодих талантів. Оригінальний орнамент писанок не лише зачаровував своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, він відтворював прадавні символи світорозуміння та природи, єднав із традиціями минулого.

Ознайомитись із композиціями великодніх робіт завітала голова Львівського осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України Зеновія Романівна Краковецька. Вона зазначила, що кожна писанка на фестивалі – це витвір народного мистецтва, яке треба пропонувати та пропагувати молодому поколінню України, залучаючи їх до активної художньо-прикладної творчості.

«Українська писанка в світі є символом нашого народу», – наголосила Зеновія Романівна, та побажала учасникам самоствердження у реалізації творчих вмінь у подальшому житті.

Учасники фестивалю «Диво Великодня – 2015» нагороджені грамотами Львівського державного Будинку техніки за активну участь у відродженні християнської духовності, українських народних традицій та звичаїв.

Організатори висловлюють щиру подяку адміністрації ЛВПУТСП за сприяння у проведенні фестивалю.

Можна сподіватися, що подальше вивчення розписів українських писанок відкриє не тільки безліч загадок праісторії східнослов’янських народів, а й дасть змогу краще зрозуміти джерела сучасного декоративного мистецтва України. Тож нехай об’єднує наші серця великодня писанка, і під мирним небом квітне рідна Україна.

Освітній портал Львівщини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу