Шановні колеги! 18 грудня 2014 року розпочався конкурс електронних оригінал-макетів підручників для учнів 4-х та 7-х класів. На відміну від попередніх років, теперішній конкурс уперше в українській освіті делегував право обирати нові підручники безпосередньо шкільним вчителям.

Педагогічна громадськість є свідком того, що конкурс відбувається на засадах максимально можливої прозорості та відкритості до суспільства. Упродовж трьох місяців усі без винятку етапи конкурсу висвітлюються на сайті Міністерства, в засобах масової інформації та мережі Інтернет, а також транслюються в онлайн-режимі Освітнім порталом “Педагогічна преса”, щоб кожен громадянин мав змогу стежити за перебігом конкурсу і контролювати прозорість відбору нових підручників.

Однак, попри таку демократичність і максимальну відкритість, під час проведення Конкурсу виявилась проблема якості частини експертних висновків. Більшість експертів, відібраних серед науковців, вчителів і методистів, добросовісно поставилася до рецензування. Висловлюємо за це їм глибоку повагу і вдячність.

Водночас, на жаль, деякі експертні висновки виявилися і недобросовісними, і нефаховими; їхні автори знехтували своєю репутацією. Відповідно до ключової умови конкурсу – відкритості до громадян –  всі без винятку скановані експертні висновки є у вільному доступі на сайтах МОН та Репозитарію, і кожна людина може дати їм і їхнім авторам оцінку.

Зі свого боку, Міністерство освіти і науки дасть належну оцінку як експертам, які зарекомендували себе професіоналами високого рівня та людьми, що дбають про інтереси учнів та вчителів, так і «експертам», які поставили під загрозу конкурс, а також посадовим особам, які рекомендували таких людей до банку експертів.

Відтак, унаслідок того, що частина експертних висновків виявилася непридатною для врахування, що, своєю чергою, призвело до ускладнення роботи Конкурсної комісії, та задля справедливого завершення конкурсу, збереження його головного ресурсу та цінності – довіри вчителів і громадян, Колегією Міністерства освіти і науки України 26 березня прийнято рішення дати на вибір вчителів усі оригінал-макети підручників для учнів 4-х та 7-х класів, які були подані на конкурс у період з 18 грудня 2014 року до 19 січня 2015 року. У зв’язку з цим конкурсний відбір для вчителів продовжено включно до 30 квітня 2015 року.

Шановні вчителі!

Переконливо просимо вас, наших головних партнерів у проведенні демократичного та відкритого конкурсу, максимально відповідально поставитися до відбору нових підручників. Це має бути виключно ваша думка і виключно ваш вибір, адже саме вам і дітям, яких ви навчаєте, працювати за цими підручниками.

Ви маєте добру нагоду без жодного зовнішнього тиску зробити так, щоб на учнівських партах опинилися ті підручники, які сприятимуть успішному навчанню і вихованню наших дітей.

Віримо, що ви чесно і професійно виконаєте цю місію.

Також читайте всю інформацію щодо конкурсного відбору підручників тут:

  1. Подовжено термін конкурсу оригінал-макетів підручників для 4-х і 7-х класів
  2. Конкурс підручників: 20 фактів, декілька висновків, два припущення і одне запитання
  3. МОН оприлюднило уточнений протокол Конкурсу підручників. Апеляцію щодо процедури можна подати з 6 до 10 квітня
  4. МОН щодо проведення нового конкурсу з відбору підручників для 4-х і 7-х класів
  5. МОН запрошує вчителів обрати підручники для 4-х і 7-х класів
  6. Онлайн! Які підручники отримають грифи “Рекомендовано Міністерством освіти і науки”
  7. МОН щодо проведення нового конкурсу з відбору підручників для 4-х і 7-х класів
  8. 259 проектів підручників надійшли на конкурс
  9. Шляхом жеребкування в МОН визначили експертів із конкурсного відбору підручників
  10. Онлайн-трансляція із МОН. Повторне жеребкування визначило експертів із конкурсного відбору підручників

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *