Створити робочі групи для розроблення навчальних програм і короткострокових курсів для пенсіонерів «Фінансова грамотність», «Комп’ютерна грамотність», «Іноземна мова», «Здорове довголіття» ухвалила Координаційна рада науково-навчального комплексу «Економосвіта».

Уже з наступного навчального року члени «Економосвіти» планують розпочати роботу «Університетів третього віку», долучаючи школи-партнери проекту «Фінансова грамотність». Найближчим часом будуть сформовані групи студентів-магістрів для проведення занять в «Університетах третього віку». Для них будуть проведені семінари-тренінги  та розроблене навчально-методичне забезпечення навчального процесу.

Як розповіла директор Інститут магістерської та післядипломної освіти Університету банківської справи НБУ Тетяна Гірченко, за останнє десятиріччя відбувається глобальне старіння населення. На Всесвітній конференції з проблем старіння з метою розробки міжнародної політики з проблем старіння був прийнятий Міжнародний план дій із проблем старіння. Один з його напрямів – підтримка ідей підвищення активності людей похилого віку шляхом підвищення їх освітнього рівня через навчання в так званих Університетах третього віку. Зараз у світі створено Міжнародну Асоціацію Університетів Третього віку, членами якої є вже понад 2,5 тис. університетів з усього світу. І мільйони людей похилого віку різних країн та континентів беруть участь в низці інтелектуальних, культурних та оздоровчих заходах, які сприяють активному старінню.

Фінансування Університетів ІІІ віку відбувається за рахунок різних джерел: державних, муніципальних, спонсорських та комерційних.

В Україні пенсіонери – це третина населення. Їм не було надано належної підтримки для адаптації до нових умов. Питання пенсійної реформи, реформи системи медичного та соціального забезпечення натикаються на певний спротив і несприйняття з боку населення не в останню чергу через відсутність у цільової аудиторії відповідних знань і компетенцій для неупередженої оцінки тих процесів, що мають відбутися, та природного остраху перед невідомим. Отже, підвищення рівня їхньої фінансової обізнаності є першочерговим завданням.  Університети третього віку як інноваційні проекти вже є поширені в багатьох містах нашої країни.

* * *

ННК «Економосвіта» створено у 2004 році. Координаційну раду представляють Західний науковий центр НАН і МОН України, Інститут регіональних досліджень НАН України, Університет банківської справи НБУ (м. Київ), Національний університет «Львівська політехніка», Тернопільський національний економічний університет, Львівська державна фінансова академія, Львівська комерційна академія, Луцький національний технічний університет, Львівський державний центр науки, інновацій та інформатизації.

Відділ маркетингу та зв’язків із ЗМІ
Університету банківської справи
Національного банку України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу