30 березня 2015 року на Миколаївщині відбулося урочисте відкриття  заключного етапу V Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії. Випробувати свої знання до Миколаєва прибули 79 юних знавців астрономії.

Із вітальним словом до присутніх звернулась голова організаційного комітету IV етапу V Всеукраїнської олімпіади з астрономії, в. о. директора департаменту освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Ганна Каськова.

Вона наголосила на важливій ролі науки астрономії у вирішенні глобальних проблем сучасної цивілізації та висловила сподівання, що  присутні в залі  майбутні науковці зможуть розкрити найпотаємніші загадки Всесвіту.

Досягти найкращих результатів у змаганнях побажав юним олімпійцям голова журі, доктор фізико-математичних наук, директор астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка Богдан Новосядлий.

Гучними оплесками присутні вітали учнів, які представляли Україну на Міжнародній астрономічній олімпіаді у 2014 році. Від імені команди до однолітків звернувся Вертелецький Владислав, учень Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, володар срібної медалі.

Під час урочистого відкриття олімпійці не лише познайомилися з командами всіх областей, а й дізналися цікаву та корисну інформацію про видатних астрономів-земляків, астрономічні обсерваторії, наукові установи всіх частин нашої країни, підготовлену кафедрою природничо-математичної освіти та ІТ Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Також учасники дізналися про те, що Миколаївщина дала світові Чурюмова К. І., першовідкривача комети тисячоліття «Чурюмова – Герасименка», та матір першого космонавта незалежної України Каденюка Л. К.

Сюрпризом для учасників було відеозвернення до них Клима Івановича та Леоніда Костянтиновича.

Інтелектуальні змагання триватимуть до 03 квітня 2015 року. Для дітей і членів журі заплановані цікаві екскурсії історичними місцями корабельного краю, до Миколаївського музею суднобудування та флоту і Миколаївського зоопарку – найкращого в Україні.

За інформацією Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *