1 квітня 2015 року відбудеться прес-конференція міністра освіти і науки України Сергія Квіта та директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука на тему «Виклики і перспективи вступної кампанії та ЗНО 2015». Захід відбудеться о 12:00 в Міністерстві освіти і науки України.

Нагадаємо, що цьогорічне ЗНО зазнало різних змін, про які Освітній портал “Педагогічна преса” вже неодноразово писав. Зокрема, це ДПА у формі ЗНО, тести різної складності, нова система оцінювання результатів “склав/не склав” тощо. Гострим виявилося питання щодо чинності результатів ЗНО випускників минулих років. Крім того, великі дискусії викликав Проект закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо забезпечення рівних прав на здобуття вищої освіти) № 2335 від 05.03.2015, ініційований групою депутатів (О. Співаковський, А. Гордєєв, С. Хлань, Т. Кремінь, І. Вінник).

Відомо, що голова Комітету науки та освіти ВР Лілія Гриневич, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, експерти РПР, серед яких працівники університетів, академічних інститутів НАН, вважають абсурдними положення цього законопроекту.

Зокрема, немає механізму “конвертації тестових балів ЗНО незалежно від року складання тестів”. Щодо цього “УЦОЯО звернувся до Національної академії педнаук із проханням надати науково-методичні рекомендації”, – написав на своїй сторінці у Фейсбуці Ігор Лікарчук. “Наше звернення до НАПН зумовлене тим, що відповідним урядовим рішенням науковий супровід ЗНО покладений саме на цю наукову установу. Учора ми отримали з НАПН відповідь. Надаю можливість усім ознайомитися з нею. Коментарі, як кажуть, зайві”, – підсумував директор центру оцінювання якості освіти і оприлюднив документ.

лист НАПН лікарчук

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *