На базі Запорізького національного університету відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за галуззю «Слов’янські мови та літератури (у тому числі російська мова та література)». Організатори заходу – науково-педагогічні працівники філологічного факультету ЗНУ, які із 24 конкурсних наукових робіт, представлених студентами провідних вітчизняних вишів, відібрали 12 найкращих наукових розвідок для участі в ІІ турі інтелектуального змагання. Конференція зібрала юних дослідників із Києва, Харкова, Одеси, Львова, Бердянська, Запоріжжя та інших міст України.

Під час урочистого відкриття заходу проректор із наукової роботи Запорізького національного університету, професор Геннадій Васильчук, вітаючи учасників, наголосив, що всі вони вже можуть вважати себе переможцями, бо пройшли нелегкий шлях, вийшовши до ІІ туру конкурсу. Геннадій Миколайович також наголосив, що для всіх них участь у конференції, незалежно від результатів їхніх виступів, стане вагомим кроком на шляху до побудови майбутньої наукової кар’єри. Також, на думку Геннадія Миколайовича, такі заходи – чудова нагода для молодих дослідників знайти друзів та однодумців, налагодити наукові зв’язки з представниками інших вишів.

Голова галузевої комісії, декан філологічного факультету Запорізького національного університету, професор Тамара Хом’як у своєму виступі зазначила, що ІІ тур Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за цією галуззю вперше проходить на базі вишу: до цього його проводили в Донецькому національному університеті. Цього ж року почесний обов’язок виконував саме Запорізький національний університет. Тамара Володимирівна запевнила учасників конкурсу, що його представники  зробили все від них можливе, аби у студентів із інших міст залишилися найкращі враження від перебування в Запоріжжі: на них чекала не лише напружена праця, а й екскурсії студмістечком Запорізького національного університету та Музеєм історії та розвитку вишу і візит до Музею козацтва на о. Хортиці.

Також декан представила присутнім членів галузевої комісії: заступника декана з навчальної роботи, доцента кафедри української літератури ЗНУ Оксану Проценко, секретаря комісії, заступника декана з наукової роботи, доцента кафедри російської філології ЗНУ Івана Мацегору, завідувача кафедри загального та слов’янського мовознавства Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, професора Тамару Пристайко, завідувача кафедри журналістики Запорізького національного технічного університету Вікторію Погребну, завідувача кафедри російської філології ЗНУ, професора Ірину Павленко та доцента цієї кафедри Олександра Муравіна.

Завідувач кафедри російської філології ЗНУ Ірина Павленко звернулася до учасників конкурсу, наголосивши, що колектив Запорізького національного університету радий вітати їх як майбутніх колег-учених, дослідників, від яких залежить майбутнє філології, та побажала їм наснаги і творчої роботи.

Після завершення урочистостей розпочалася робота за секційними напрямами: «Слов’янські мови (у тому числі російська)» і «Слов’янські літератури (у тому числі російська)». До кола наукових інтересів юних дослідників увійшли такі теми, як словацька феміністична література в епоху модернізму, когнітивна структура концепту «час» у сучасній російській мові, дослідження походження лексем тематичних груп у російських говорах Одеської області, фоностилістичні особливості російського модернізму, жанрові та стильові особливості творів сучасних слов’янських авторів тощо. Доповідачі після завершення виступів отримували чимало запитань не лише від членів комісії, а й від інших учасників конференції і від присутніх на заході студентів філологічного факультету ЗНУ.

За результатами роботи конкурсної комісії 1 місце розділили між собою студентка Львівського національного університету ім. І. Франка Ірина Романчук (напрям «слов’янські літератури») й Наталя Булка з Одеського національного університету ім. І. Мечникова (напрям «слов’янські мови»).

Дипломи ІІ ступеня отримали Юлія Зеленська – студентка Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова (м. Київ), Марина Варлигіна з Харківського національного університету ім. В. Каразіна та студентка Запорізького національного університету Аліна Полякова.

Дипломами ІІІ ступеня відзначили роботи студенток Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Карини Чухно та Ксенії Прядун, Алли Дерябіної з Бердянського державного педагогічного університету і студентки Запорізького національного університету Ганни Островерхої. Крім почесних грамот, усі переможниці отримали книги, присвячені історії Запорізького національного університету та славетної природно-історичної пам’ятки Запоріжжя – о. Хортиці, а також сувенірну продукцію вишу.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *