1 квітня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася прес-конференція «Виклики і перспективи вступної кампанії та ЗНО-2015» за участі міністра освіти і науки України Сергія Квіта, директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука та першого заступника міністра освіти і науки України Інни Совсун.

Сергій Квіт звернувся до батьків та абітурієнтів з метою ознайомлення з інноваціями вступної кампанії, що стосуються ЗНО. Також зазначив, що цьогорічні правила роблять вступну кампанію більш зрозумілою і структурованою.

 

«Чого не було торік? По-перше, не було норми поняття  склав/не склав, раніше обмежувалися виставлянням балів. По-друге – буде два рівні складності для кожного предмета. Якщо абітурієнт складає профільний предмет, то рівень складності завдань буде вищим. І третє – абітурієнти визначатимуться з пріоритетами спеціальностей своїх і ВНЗ,  а наша база автоматично  визначить і структурує список запропонованих ВНЗ і спеціальностей для вступника. І, коли він побачить себе в списку рекомендованих вищих навчальних закладів, саме туди повинен здати документи”.

Також міністр наголосив, що дуже серйозна загроза виникла в самій системі ЗНО, дискусії викликав законопроект про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо забезпечення рівних прав на здобуття вищої освіти) № 2335 від 05.03.2015, ініційований групою депутатів (О. Співаковський, А. Гордєєв, С. Хлань, Т. Кремінь, І. Вінник), який дає змогу випускникам минулих років  подавати  сертифікати, які вони не використали. «Ми вважаємо це неприпустимим. Різні вимоги були минулого року і цього року. Хочемо, щоб вступники  були в рівних умовах. Ідея ЗНО була створена, щоб вступна кампанія була максимально  чесною і прозорою для всіх вступників» – зазначив Сергій Квіт.

Ігор Лікарчук повідомив, що ЗНО вступило в стадію завершення підготовки і закінчилася робота з укладання тестів. «Уперше за останні  5 років ми не ставимо питання про відсутність коштів! Нині ми забезпеченні повністю» – наголосив він.

Він також акцентував увагу на  тому ж таки дискусійному законопроекті: «Автор законопроекту хоче повернути нас до практики використання сертифікатів минулих років. Це абсурд. Нині 300 000 охочих скласти ЗНО. Із них 30 000 це ті, хто не став студентами, хто не має необхідних знань».

Крім того, зазначив, що законопроект зобов’язує МОН і Український  центр оцінювання якості освіти запровадити тест навчальної компетентності. «У 2009 році ми пробували запровадити цей тест, але апробація була невдалою. 14 вересня 2014 року набув чинності Закон України  «Про вищу освіту», де зазначено, що перелік предметів, з яких проводитиметься випробування до вступу,  визначає університет. І третє – це законопроект, в якому вперше в історії української освіти введено поняття і регламентовано законом проведення ЗНО. Ми ще не спробували реалізувати вимоги цього закону на практиці  і сьогодні в нього вносити зміни – це спроба руйнації процесу імплементації закону.

Інна Совсун  розповіла про механізм розподілу конкурсного бала і розподіл міст державного замовлення. Наголосила, що конкурсний бал може становити максимум  200.

За словами Інни Совсун, до кожного сертифікату ЗНО додається коефіцієнт, який визначається самим університетом з кожного предмету, а сума цих коефіцієнтів повинна дорівнювати одиниці.

Перший заступник Міністра освіти і науки зазначила, що Законом України «Про вищу освіту» встановлено перехідний період, коли державне замовлення буде розподілятися за найсильнішими абітурієнтами. Цього року 80% державного замовлення розподілятиметься за показниками минулого року, а 20% – тим ВНЗ, куди підуть вступники з найбільшими балами. «Відповідно до того, куди підуть найсильніші абітурієнти, університети отримають додаткову кількість місць», – зазначила Інна Совсун.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *