У Студентському будинку культури Запорізького національного університету викладачі кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології вишу і студенти театрального відділення із нагоди Міжнародного дня театру продемонстрували глядачам святкову концертну програму, режисером-постановником якої виступила керівник Навчального студентського театру Крістіна Бондарева.

Привітати колег зі святом завітав арт-директор Нового театру Запоріжжя Влад Лебедєв, який у своїй промові зазначив, що театр – це життя людського духу, це свято, без якого втрачається сенс існування. Гість передав теплі вітання деканові факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Ользі Пономаренко та завідувачеві кафедри акторської майстерності ЗНУ Галині Локаревій, відзначивши, що майже половина театральної трупи закладу є вихованцями ЗНУ за спеціальністю «Театральне мистецтво», за якою готують студентів уже 15 років. Арт-директор привітав зі святом і наставницю двох театральних курсів, викладача кафедри акторської майстерності ЗНУ, заслужену артистку України Надію Стадніченко. Крім того, Влад Лебедєв вручив почесну грамоту за підписом Леся Танюка – голови Національної спілки театральних діячів України – за значний внесок у розвиток театрального мистецтва та з нагоди ювілею спеціальності викладачеві кафедри акторської майстерності ЗНУ Віктору Гончарову.

Ведучі свята – студентка Анастасія Ляшеченко і випускник факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, актор Театру молоді Юрій Драненко – розповіли, що Міжнародний день театру відзначається щорічно з 1962 року. Започаткований він був у Відні на ІХ конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО в 1961 році.

Естетичне задоволення отримали глядачі під час концерту від інструментального тріо: саксофон, електрогітара, піаніно; «живої»  стіни сцени, де увазі глядача пропонувався відеосупровід номерів; яскравих деталей у костюмах артистів, рухомих декорацій тощо. Євген Славінський чарував вокалом, виконавши пісню Адріано Челентано. До речі, в постановці номера взяла участь й Ганна Хохлова, яка забезпечила не лише хореографічний супровід, але й прикрасила його театром тіней.

Студенти першого курсу представили мистецтво сходу, обігравши у фіналі живий малюнок двох театральних масок: сумної та веселої. Європейський театр презентували Олександр Мосійченко та Аліна Тотьмяніна. Угорське мистецтво продемонструвала Юліанна Пилипець, виконавши арію Маріци з однойменної оперети. Євген Пономарьов, Іван Острівний і викладач Микола Квєтков презентували уривок із мюзиклу «Собор паризької Богоматері».

Третьокурсники свою хореографічну постановку обіграли з піснею від українського гурту ВВ «Світ марить». Першокурсниця Юлія Мірошніченко вразила запальним вокалом про гармоніста. А четвертокурсниця Дар’я Деркач запросила глядача до світу бродвейського театру, виконавши «It’s Raining Man» від Geri Halliwell. Влучною і точною стала пародія від третьокурсника Дмитра Бабчука на пісню «Снег» Ірини Білик. До речі, в самого Дмитра тембр голосу – класичний бас, тож його вокальні вміння особливо вражали майстерністю.

Справжнім сюрпризом став номер із ляльками від п’ятикурсників факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ під дитячу пісеньку про долоньки. Заворожливою була декламація оповідання-притчі «Метелик» Лесі Українки від четвертокурсниці Ганни Михайличенко, цьогорічної срібної призерки Міжобласного конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.

Заспівала на сцені і викладач кафедри акторської майстерності ЗНУ, кандидат педагогічних наук, доцент Лілія Гринь разом із четвертокурсником Євгеном Славінським. До речі, саме в день концерту святкувала свій день народження викладач дисципліни «Робота актора з лялькою» Наталія Соколовська. Наталію Петрівну студенти привітали яскравою пародією на її ж класичне «А рефератик де ж?». Тож почуття гумору в студентів театрального виділення справило яскраве враження на глядачів. Блискучий номер другокурсників, які відвідують заняття з «акторської майстерності» в Запорізькому обласному театрі молоді, був обіграний у пародії на телевізійну програму «Вікна» з Дмитром Нагієвим. Тонка іронія щодо студентського культу постаті художнього керівника театру Геннадія Фортуса викликала гучні овації залу.

Студенти п’ятого курсу представили загалу уривок із російської казки «Морозко», але… в японському стилі! Четвертокурсники в хореографічний етюд включили оригінальні мотиви різних народностей: індійські, шотландські, італійські, єврейські, циганські і, звісно, українські під сучасне «А калина не верба, я – дівчина молода» від Ганни Михайличенко. А сцену з хореографічного спектаклю «Замарашка» студенти театрального відділення обіграли в фінальну крапку вечора, резюмуючи: «Глядачу! Ми любимо тебе! Без тебе – немає і нас».

Наостанок всі актори-учасники концертної програми вийшли на сцену під фінальну пісню, на що всі глядачі дружньо підвелися і привітали артистів із професійним святом гучними оваціями, що не вщухали кілька хвилин.

 

Прес-центр ЗНУ