30 березня у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді зібралися юні дослідники 4-6 і 7-9 класів для участі в обласних етапах Всеукраїнських конкурсів дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник» (9-11 років) та винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму.

Мета конкурсів – виявлення, підтримка, залучення школярів та учнівської молоді загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, які мають здібності до дослідницько-пошукової роботи в галузі біології (природознавства), екології та сільського господарства, до експериментально-дослідницької діяльності з різних напрямів природничих наук.

Конкурс дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник» проводився з номінацій: «Я і природа», «Рослини навколо нас», «Тваринний світ», «Охорона здоров’я», «Народознавство та краєзнавство».

На заочний тур конкурсу було подано 54 роботи школярів 4-6 класів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів із 15 районів області та міст Борислава, Дрогобича, Самбора, Червонограда, Львова. 35 із них були допущені до захисту на очному турі.

На належному рівні захистили свої дослідницькі проекти та за підсумками компетентного журі стали переможцями: Куриленко Анастасія, учениця 6 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 м. Дрогобича (номінація «Тваринний світ»); Павлюк Адріана, учениця 5 класу Заболотцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бродівського району, та Щутяк Софія, учениця 4 класу Комарнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Городоцького району (номінація «Охорона здоров’я»); Льода Адріана, учениця 6 класу Дрогомишлянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Яворівського району (номінація «Я і природа»); Лизан Юлія, учениця 4 класу Комарнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Городоцького району; Колібек Анастасія та Білодід Андріана, учениці 6 класу Тужанівської ЗОШ І-ІІ ступенів Миколаївського району (номінація «Народознавство, краєзнавство»); Савчук Анастасія, учениця 6 класу Дублянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Жовківського району, (номінація «Рослини навколо нас»).

На конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму було подано 25 робіт учнів 7-9 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів з 10 районів області та міста Львова. До захисту на очному турі було допущено 16 робіт.

Під час відкритої стендової презентації школярі захищали дослідницькі проекти у трьох номінаціях: «Медицина та охорона здоров’я», «Біологія» та «Екологія». Найбільш цікавими і змістовними були проекти учнів Городоцького та Мостиського районів.

За підсумками журі в номінації «Біологія» перемогу розділили Крушельницький Андрій, учень 9 класу НВК «Топорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Буського району, та Пугачова Анастасія, вихованка гуртка «Юні квітникарі-аранжувальники» КЗ ЛОР ЛОЦЕНТУМ. Козак Віра і Внукова Анастасія, учениці Городоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, стали переможцями в номінації «Екологія». В номінації «Медицина та охорона здоров’я» перемогу здобула Лабуда Марта, учениця 10 класу СЗШ № 3 м. Мостиська.

Усі переможці та призери були нагороджені дипломами департаменту освіти і науки Львівської ОДА.

Роботи переможців будуть надіслані до оргкомітету Всеукраїнських конкурсів дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник» та винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (НЕНЦ, м. Київ) для участі у відбірковому (заочному) етапі.

Освітній портал Львівщини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу