Міністерство освіти і науки ініціює великий загальнонаціональний проект літніх мовних таборів. Мета проекту – підвищити рівень володіння англійською мовою серед учнів усіх шкіл країни, зацікавити дітей, започаткувати моду на вивчення іноземних мов в Україні, привернути увагу суспільства до цієї теми.

Пропонується трансформувати оздоровчі табори, в яких учні перебувають після закінчення навчального року, на літні школи вивчення англійської мови. Проведення дво- або тритижневої літньої школи передбачається на базі загальноосвітніх навчальних закладів протягом червня.

У таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (в ігрових і концертних програмах, театральних виставах тощо).

Допоможіть своїй рідній школі, рідному місту чи селу!

Цей проект ґрунтується на волонтерських засадах. Саме тому надважливим є залучення якомога більшої кількості волонтерів, які змогли б долучитись до викладання у школах. Міністерство шукає охочих приєднатися до цієї соціальної ініціативи. Необхідні волонтери, які володіють англійською мовою та зможуть присвятити від двох до трьох тижнів свого часу школі.

Волонтерами можуть стати як громадяни України, так і іноземці. Це можуть бути носії мови, які перебуватимуть в Україні в червні, вчителі шкіл, викладачі вищих навчальних закладів, недавні випускники вищих навчальних закладів, студенти, люди різного віку і професій, які володіють англійською мовою.

Як реалізується цей проект?

Міністерство освіти і науки тісно співпрацює з місцевими органами влади, волонтерськими організаціями та інститутами підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Навчально-методична література та рекомендації були надані міжнародними партнерами.

Що необхідно зробити волонтеру, який хоче долучитися до ініціативи?

Зв’язатися з управлінням освіти чи інститутом підвищення кваліфікацій певного регіону та повідомити про своє бажання долучитися до проекту. Всі контакти розміщені на сайті МОН.

Погодити з обраною школою початок волонтерської діяльності, визначити термін перебування (до 3-х тижнів);

Ознайомитися з навчально-методичними матеріалами можна тут. 

Оскільки проект, на жаль, не передбачає державного фінансування, очікується, що волонтер самостійно організує свій доїзд до школи (у разі, якщо це буде інше місто, ніж місто проживання волонтера). Питання поселення може бути вирішене спільно зі школою та управлінням освіти в кожній конкретній області.

Міністерство спільно з міжнародними партнерами підготувало графік  проведення основних заходів.

Міжнародні партнери МОН згодні надавати консультаційну допомогу та безкоштовні методичні матеріали волонтерам, які згодні долучитись до ініціативи. Інформація про це також на сайті Міністерства.

У разі, якщо виникають будь-які запитання щодо того, як долучитися до проекту або як зв’язатися з бажаними школами, звертайтесь, будь ласка, до МОН на електронну скриньку languagecampsua@gmail.com.

Шановні волонтери!

Ми розуміємо, що проект є дуже амбітним і масштабним. Долучаючись до нього, ви підтримуєте українських школярів і своїми руками будуєте майбутнє України! Нам важливий/важлива кожен волонтер, і ми готові працювати, аби якомога більше шкіл змогли отримати свій літній мовний табір.

Ми будемо інформувати громадськість про діяльність усіх без винятку волонтерів і партнерських організацій, які допоможуть зробити проект Літньої школи англійської мови успішним.

Наші перші партнери: Peace Corps, British Council, American Councils, Світовий конгрес українців, Euromaidan SOS, програма КАКТУС;

видавництва: Cambridge University Press, Mcmillan Education, Pearson, Oxford University Press.

Міністр освіти і науки України
Сергій Квіт

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *