Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до ст. 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Про це повідомили в прес-службі Глави держави.

У   ст. 5, зокрема, йдеться про особливості здобуття освіти шахтарями та їх дітьми.

Шахтарі, що мають стаж підземної роботи не менш як три роки, діти, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, діти шахтарів, які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві, шахтарів-інвалідів I та II групи зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом  для працездатних осіб.

Зазначені особи після закінчення навчання працевлаштовуються згідно з договором, укладеним між відповідним органом виконавчої влади, керівником навчального закладу та випускником.

Форму договору та порядок його укладання затверджує Кабінет Міністрів України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу