7 квітня 2015 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників розпочала роботу ювілейна ХХ щорічна обласна виставка педагогічних технологій «Освіта Черкащини – 2015».

На виставці експонується понад 924 роботи, в яких представлені всі напрями педагогічної діяльності. У напрацюваннях відображені основні завдання, що сьогодні покладаються на освітню галузь. Головною на цьогорічній виставці є тема національно-патріотичного виховання молоді, проблематиці якої присвячена значна частина експозиції.

На урочисте відкриття освітянської виставки завітали заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник директора Департаменту Оксана Сімушіна, ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна, представники органів управління освітою, навчальних закладів області, у т.ч. ВНЗ, регіональних представництв видавництв, ЗМІ.

Із вітальним словом до учасників і відвідувачів освітянської виставки звернувся Віталій Коваль: «Результати освітянської роботи очевидні – вас визнає не тільки держава, вас визнають на міжнародному рівні. По-перше, хотів би подякувати за самовіддану жертовну працю, адже не буде інженера, політика, навіть хлібороба, якщо у школі вчитель, у дитсадочку вихователь, в університеті викладач, не навчить його не тільки своєї професії, але й бути людиною. Мабуть, це – найвища місія освітян: вчити від маленького до великого і впродовж усього життя просто бути людиною». Віталій Володимирович побажав присутнім наснаги, віри в себе, в нашу націю.

Валерій Данилевський, привітавши присутніх із знаковою подією в галузі освіти, зазначив: «Нам справді є чим пишатися: галузь за минулий рік не втратила позиції по жодному з ключових показників. Навпаки, ми досягли динаміки позитивних змін у галузі. Це – успіхи учнів на всеукраїнських і міжнародних олімпіадах, успіхи наших МАНівців, успіхи наших педагогічних працівників, які привезли вагомі перемоги з виставки передових досягнень освіти».

Ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна означила сучасні підходи до реалізації національно-патріотичного виховання у контексті педагогічної спадщини О.А. Захаренка.

За сприяння впровадженню перспективного педагогічного досвіду та підтримку навчальних закладів під час підготовки до участі в міжнародних і всеукраїнських виставках, кращі освітяни області отримали пам’ятні відзнаки «Імідж освіти Черкащини». За системну роботу щодо популяризації інноваційної діяльності навчальних закладів Черкащини на міжнародному та всеукраїнському рівнях освітяни отримали дипломи «Лідер освіти Черкащини».

У рамках проведення виставки відбуваються методичні сесії, авторські майстер-класи, школи професійної майстерності, презентації педагогічної літератури.

Так, на методичній сесії для завідувачів методичних кабінетів райдержадміністрації та міськвиконкомів обговорені методологічні засади створення сучасної системи національного, патріотичного виховання в навчальних закладах області.

Під час майстер-класу для вихователів ДНЗ області розглядалося питання психологічно-педагогічних умов ефективної діяльності вихователя дошкільного навчального закладу.

Про актуальні питання організації роботи з дітьми та молоддю з особливими освітніми потребами дискутували учасники засідання школи професійної майстерності для спеціалістів психологічної служби навчальних закладів та установ освіти.

Виставка «Освіта Черкащини – 2015» триватиме до 9 квітня. Запрошуємо всіх охочих долучитися до свята педагогічного новаторства та переконатися у багатогранності освітянської галузі області!

За інформацією департаменту освіти і науки Черкаської ОДА