7 квітня 2015 року в переддень Великодніх свят у рамках благодійного заходу «Великдень. Мир. Надія. Діти.», фестивалю «Місто творчих людей» відбувся конкурс «Писанкове деревце», у якому взяли участь 13 навчальних закладів міста Обухова та Обухівського району. На святі були присутні керівники освітніх установ, педагоги та учні шкіл, гості.

Такий грандіозний конкурс на Обухівщині пройшов уперше. Проводили його РЗ «Золотий фазан» і творче об’єднання «Крамничка фантазій» за підтримки управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради, відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації.

Мета конкурсу – залучити дітей до вивчення звичаїв українського народу в сфері декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомити учнів із історією писанкарства, колористикою та символікою писанок, розвинути творчу активність вихованців у відродженні народних ремесел, традицій та обрядів, пробудити в них повагу до національної культурної спадщини.

Учасники в національному одязі монтували свою домашню Великодню композицію із писанок, створених заздалегідь. Командам оголосили назви номінацій, час, відведений на оформлення, гостинно запропонували чай із пиріжками.

Робота закипіла, діти старалися бути креативними, швидко впоралися з прикрашанням вербички, зробили «селфі» та з нетерпінням почали очікувати результати конкурсу.

13 писанкових дерев, представлені командами навчальних закладів міста та району, прикрасили алею до РЗ «Золотий фазан».
Унікальність кожного дерева – дерев’яні, паперові, металеві, різьблені, прикрашені бісером, крупами, візерунками, оздоблені воском, виготовлені за всіма можливими техніками писанки. Усі роботи створені власними руками учнів та їхніх наставників.Такого ромаїття кольорів, польоту фантазії, майстерності не бачили обухівчани та гості міста.

Завершилося дійство нагородженням учасників конкурсу на найкраще «Писанкове деревце 2015». Колектив НВК «Гімназія – ЗНЗ І ступеня міста Обухова імені Володимира Мельника» здобув перемогу в номінації «Оригінальне оформлення презентації». Наставники та учасники були в національному одязі та креативно підійшли до оформлення своїх робіт. Команда загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 м.Обухова гідно представила колективну роботу учнів 5-11 класів «Писанкове дерево миру», що отримала перемогу в номінації «Творча майстерність». Учні були нагороджені дипломом та солодкими призами.

Композиція ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 називалася «Писанкові барви». Талановиті та ініціативні учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей» з радістю підтримали цю ідею та нагороджені диплом у номінації «Розкриття обраної теми».

Команда НВК № 5 підготувала композицію «Писанкова веселка», використавши різноманітні техніки: аплікації, витинанки, м’які іграшки, ляльки-мотанки, квілінг, канзаші, вироби з лози. Янголи, птахи, ляльки, пасхальні кошики, квіти, зайчики, курчатка прикрашали дерево. Команда відзначена нагородою «Втілення українських традицій писанкарства» та отримала сертифікат на благодійну екскурсію Обухівщиною в рамках проекту Дениса Ленченка «Мандруємо рідною Обухівщиною разом».

НВК «СЗОШ – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. А.С.Малишка» представляли учні 11 класу колективною роботою “Великоднє диво”, і результат – диплом за участь у благодійному заході “Великдень. Мир. Надія. Діти.” в номінації “Сучасне втілення народних традицій” і подарунковий сертифікат на 100 грн. від закладу “Золотий фазан”, коробки з цукерками.

Вихованці ЦТДЮМ «Романтик» представили композицію під назвою «Недалечко красне яєчко»: виготовили декоративні писанки в різних техніках виконання, використовуючи українські народні традиції  і сучасні техніки декорації, та отримали диплом у номінації «Майстерність виконання».

Дипломи та подарунки були вручені також учнівським командам району: переможцем у номінації «Писанкове деревце-2015» стала Григорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, у номінації «Моя писанка – оберіг моєї родини» – Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, писанкова експозиція Жуківцівської ЗОШ І-ІІ ступенів визначена як «Найкраща колективна робота», Краснослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Дерев’янська ЗОШ І-ІІ ступенів були нагороджені подарунками та дипломами в номінації «Творчий підхід», найкращою роботою в номінації «Розкриття обраної теми» стала писанкова композиція Маловільшанської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Вітаємо учасників конкурсу та бажаємо наснаги, натхнення, подальших успіхів у творчій діяльності. Такі заходи сприяють розвитку навичок колективної роботи та розвитку естетичних смаків.

Вдячні організаторам свята за можливість проявити творчі здібності дітей та їхніх керівників, зайвий раз підтверджуючи, що для українців звичаї і традиції є надзвичайно важливими.

За інформацією департаменту освіти і науки КОДА