7 квітня в Київському міському палаці дітей та юнацтва відбувся традиційний Ярмарок професій. Учні та працівники професійно-технічних навчальних закладів м. Києва презентували сучасні, престижні та найпотрібніші  на ринку праці робітничі професії.  Гостей та учасників свята зустрів Народний оркестр барабанщиць «Киянки» і Народний духовий оркестр «Либідь» Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку.

На Ярмарку професій були присутні: заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, заступник директора Департаменту професійно-технічної освіти МОН України Вікторія Карбишева, виконувач обов’язків директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Вікторія Чоломбітько, начальник відділення науково-методичного забезпечення ПТО Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНУ Віктор Паржницький, начальник  управління професійної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту  КМДА Микола Кучинський, а також представники громадських організацій, роботодавці, керівники, учні та вчителі.

Ганна Старостенко щиро привітала всіх учасників ярмарку та зазначила: «Дуже важливо, щоб нині всі  діти отримали освіту максимальну прикладну та потрібну  сучасному світу. Дуже раді, що Київ, столиця України, має у своїй мережі 28 ПТУ , які пропонують 222 цікаві професії, такі необхідні в нашому житті. 70 %  цих професій є комплексними і, закінчивши певний навчальний заклад, можна здобути 2-3 спеціальності. Сьогодні надзвичайно важливо, щоб школярі протягом дня побачили,  які є можливості навчання в ПТУ, відчули атмосферу навчання, зрозуміли, які дипломи отримують і яких знань набудуть».

Вікторія Карбишева наголосила: «Сьогодні ПТО стоїть на порозі реформування, насамперед це переформатування ПТНЗ, а саме створення багатопрофільних центрів ПТО, по-друге, це активна участь роботодавців у підготовці тих робітників, які завтра прийдуть працювати до них на підприємство. В Україні  940 навчальних закладів, які пропонують понад 500 професій». Також зауважила, що вчитися і бути учнем ПТНЗ дуже престижно.

Молодь і гості заходу відвідали виставку найкращих учнівських творчих робіт професійно-технічних навчальних закладів, долучилися до майстер-класів за різними робітничими професіями, побували на театралізованому показі мод, колекції якого створили учні ПТНЗ.

Тисячі школярів зі шкіл усіх районів міста  ознайомились  з умовами навчання і вступу до ПТНЗ м. Києва, дізналися про стипендію та оплату виробничої практики, а головне – про гарантоване працевлаштування після закінчення навчального закладу.  Вони особисто побачили, чого навчають у ПТНЗ, отримали кваліфіковані консультації, а ще мали змогу зробити чудову зачіску та манікюр. Упродовж усього заходу гарний настрій відвідувачам створювали виступи колективів і учасників художньої самодіяльності закладів професійно-технічної освіти міста.

33 чудові яскраві інформативні експозиції, які підготували освітні заклади профтехосвіти, вразили своїм різноманіттям робітничих професій. Покидаючи ярмарок, школярі ділилися своїми враженнями та емоціями від побаченого. Багато учнів уже сьогодні обрали професію на майбутнє.