8 квітня за ініціативи Національного олімпійського комітету України і Міністерства молоді та спорту України в Київському національному академічному театрі оперети відбулася Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року-2014».

У церемонії взяли участь олімпійські чемпіони, видатні олімпійські спортсмени, тренери та фахівці галузі, діячі культури ти мистецтв.

У своєму вступному слові президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка зазначив: «Кожного разу на цю церемонію я йду в піднесеному настрої, з особливими емоціями та відчуттями, адже разом в одній залі збирається гордість і слава українського спорту – золотий фонд нації: наше незабутнє минуле, славне сьогодення і величне майбутнє. Попри непрості часи для нашої країни, 2014-й став роком великих досягнень в історії українського спорту».

Це був дійсно визначний спортивний рік, у якому наші атлети невтомно радували нас своїми перемогами та здобутками. Українські спортсмени – справжні герої“, – відзначив міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Також Ігор Жданов, згідно указу Президента України № 676/2014, нагородив за особисті заслуги та значний особистий внесок у будівництво держави – орденом “За заслуги” ІІІ ступеню Юлію Джиму, орденами Княгині Ольги І ступеню – Віту та Валентину Семеренко, олімпійських чемпіонок зимової Олімпіади в Сочі 2014 року.

До останнього моменту рішення Української Академії Спорту трималося в таємниці, тож ще більш приємним і очікуваним було оголошення самих переможців. Окрім ексклюзивних статуеток, дипломів, квітів, усі переможці «Спортивного Оскара» отримали від організаторів та спонсорів сучасні ґаджети, страхові поліси, спортивну екіпіровку та грошові премії.

Переможці в номінаціях «Найкращий спортсмен року», «Найкраща спортсменка року», а також «Герой українського спорту» серед чоловіків і жінок від Національного олімпійського комітету України отримали ще й фінансову премію в розмірі 50 тисяч гривен.

Найкращий спортсмен року:

Олег Верняєв – чемпіон світу та Європи зі спортивної гімнастики (вправи на брусах), бронзовий призер чемпіонату Європи (опорний стрибок, командна першість).

Найкраща спортсменка року:

Ольга Харлан – чемпіонка світу та Європи з фехтування в індивідуальній першості, бронзова призерка чемпіонату світу та Європи в командній першості (шабля).

Найкращий тренер року:

Григорій Шамрай – старший тренер жіночої збірної України з біатлону – олімпійських чемпіонок з біатлону в естафетній гонці, особистий тренер Віти Cемеренко та Валентини Семеренко, Олени Підгрушної і Юлії Джими.

Найкраща команда року (збірна):

Жіноча збірна Україна з біатлону у складі Олени Підгрушної, Віти Cемеренко, Валі Cемеренко, Юлії Джими – чемпіонки ХХІІ зимових Олімпійських ігор в естафеті.

Сенсація року:

Чоловіча четвірка-парна з академічного веслування у складі Івана Довгодька, Артема Морозова, Олександра Надтоки, Дмитра Міхая – чемпіони світу та Європи з академічного веслування.

Повернення року:

Юлія Ткач – чемпіонка світу та бронзова призерка чемпіонату Європи з боротьби (63кг).

Найкращий спортивний організатор року:

Олександр Герега – президент Федерації важкої атлетики України (за створення сприятливих умов для розвитку важкої атлетики в Україні, розбудову спортивної інфраструктури).

Сильні духом (паралімпійські види спорту):

Віталій Лук’яненко – дворазовий чемпіон, срібний та бронзовий призер зимових Паралімпійських ігор у Сочі з лижних гонок і біатлону серед спортсменів з вадами зору.

Разом із олімпійцями (неолімпійські види спорту):

Анна Беженар – дворазова чемпіонка світу, чемпіонка Європи з панкратіону.

Олімпійська надія України:

Юлія Левченко – чемпіонка ІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (стрибки у висоту).

Спортивна слава України:
Катерина Нагірна – олімпійська чемпіонка з веслування .
Олександр Шапаренко – дворазовий олімпійський чемпіон з веслування.

За сприяння тріумфу:
Володимир Бринзак – президент Федерації біатлону України.
Валерій Сушкевич – президент Національного комітету спорту інвалідів України.

Герой українського спорту серед жінок:

Віта Семеренко – чемпіонка ХХІІ зимових Олімпійських ігор з біатлону (естафета), бронзова призерка Олімпійських ігор (спринт).

Герой українського спорту серед чоловіків:

Юрій Чебан – чемпіон світу з веслування на каное (спринт), срібний призер чемпіонату світу (естафета).

За інформацією НОК України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *