Із вірою та надією в серці християнський люд очікує величне свято Великодня. Напередодні цього світлого дня студенти та викладачі Уманського державного педагогічного університету долучилися до  стародавньої традиції українського народу – створення писанок.

Майстер-клас із писанкарства Світлани Бас, відомої народної майстрині з Маньківщини, проводиться в університеті уже традиційно, однак кожного разу ця зустріч наповнена чимось особливим, навіть таємничим. Світлана Миколаївна багато знає про писанки, їх історію, кольори та орнаменти, зміст закодованих символів, регіональні традиції розпису тощо. Цією інформацією вона щедро ділилася з учасниками заняття – викладачами кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання, студентами і школярами. Під час заняття кожен із присутніх навчився писанкувати, використовуючи традиційні орнаменти. Розповідаючи про секрети розпису писанки, майстриня зауважила, що «тільки очищена від усього негативного свідомість людини здатна відчувати і творити, адже писанку пишуть не руки, а душа».

Після завершення майстер-класу кожен тримав у руках власне творіння – писанку-оберіг. Учасники заходу переконалися, що процес створення писанки вимагає не тільки володіння старовинною технікою, але й духовного піднесення.

Великодній сувенір своїми руками вчилися виготовляти і в Уманському навчально-реабілітаційному центрі, де в  рамках благодійної акції «Щасливе дитинство – спільна турбота» доцентом кафедри теорії та методик дошкільної освіти УДПУ Інною Бабій було проведено майстер-клас. До творчої співпраці активно долучилися  педагоги навчального реабілітаційного центру. Результатом їхньої копіткої натхненної праці стали диво-писанки, справжні витвори народного мистецтва, якими вчителі порадують своїх вихованців у світлий день Воскресіння Христового.

Відродження традицій писанкового мистецтва напередодні Великодня стало тим важливим символом оновлення життя, що втілює цей найсвітліший день року.

Відділ зв`язків з громадськістю УДПУ імені Павла Тичини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу