Весняно-літній період характеризується не тільки підвищенням рівня небезпеки виникнення пожеж, подій на воді і подібними випадками, але й підвищенням рівня ймовірності виникнення надзвичайних ситуацій із вибухонебезпечними предметами.

Донедавна луганчанам нагадувала про себе Друга Світова війна: міни, снаряди та інші небезпечні боєприпаси, що їх час від часу знаходили на території області. А з минулого літа на території Луганської області проводиться антитерористична операція, тривають бойові дії.

Так, із настанням теплої погоди дітлахи без дозволу батьків прямують погратися у ліс, до водоймищ. З огляду на особливості нашого регіону, вказані місця можуть нести певну небезпеку находженням як боєприпасів Великої Вітчизняної війни, так і залишків від проведення антитерористичної операції.

Від початку року піротехнічними підрозділами ДСНС на території Луганської області було виявлено та знешкоджено 14 398 вибухонебезпечних предметів, і майже щодня надходять заявки про їх виявлення. Але величезна кількість «дарунків війни», відсутність точних даних про їхнє місцезнаходження не дають змоги провести повне розмінування. У землі лежать боєприпаси найрізноманітніших конструкцій, зокрема й виготовлені «кустарним способом».

Тому співробітники Головного управління ДСНС України у Луганській області спільно з Громадською організацією «Ніхто, крім нас» проводять профілактичні бесіди з учнями шкіл на тему «Дії при знаходженні ВНП».

14 квітня рятувальники відвідали школи м. Рубіжного. Учням показали основні зразки ВНП, розказали про їх  небезпеку та правила дій при знаходженні.  Крім того, співробітники ДСНС роздали дітям тематичні буклети.

Окремо було проведено бесіди з педагогами шкіл: їм запропонували періодично нагадувати учням, а також  доводити до відома батьків на батьківських зборах про небезпеку ВНП.

Вказані заходи будуть проведені протягом квітня в усіх навчальних закладах.

 

За повідомленням ГУ ДСНС України у Луганській області