Люстраційна перевірка вищих навчальних закладів Одеси дасть змогу з’ясувати, хто у вишах бере хабарі, скільки коштують іспити та які викладачі пропагують сепаратизм, повідомляє неурядова організація “Люстрація Одеса” на своїй сторінці у Фейсбуці.

Автор проекту, керівник обласного люстраційного комітету, громадський активіст Костянтин Цховребашвілі. За його словами, анкети, розроблені активістами люстраційного комітету та вченими-соціологами, допоможуть максимально об’єктивно охопити весь студентський колектив кожного з ВНЗ міста і прикладним методом оцінити рівень корупції  в кожному окремому закладі.

Костянтин Цховребашвілі заявив, що Одеський національний університет був обраний першим, оскільки керівництво вишу виявило зацікавленість,  першим факультетом ОНУ, який люструватимуть, став історичний.

Ректор ОНУ Ігор Коваль пообіцяв не лише сприяти люстраторам, а й миттєво реагувати – негайно звільняти хабарників і сепаратистів. Далі люструватимуть інші факультети і ВНЗ. На черзі – Медичний університет, Юридична академія, Політех…

«Ми розробили методику, де викладачі не зможуть дізнатися про відповіді в цих анонімних опитуваннях, у них не буде можливості навіть порівнювати почерк.  Ми дізнаємося, скільки коштують  іспити чи заліки. У свою чергу, ми також перестрахувалися від спроб студентів помститися і будемо робити висновки лише на підставі колективної скарги на того чи іншого викладача, звинуваченого у хабарництві», – розповів Костянтин Цховребашвілі.

За словами громадського діяча, серед викладачів проводити подібне анкетування не має сенсу, оскільки серед них діє корпоративна етика. Саме таке явище завадило провести анкетування серед працівників правоохоронної системи, де на своїх колег відмовилися скаржитися навіть співробітники МВС, які вже у відставці.