На початку квітня у СНУ імені Лесі Українки відбулось урочисте відкриття першого серед українських ВНЗ Центру есперанто – міжнародної мови. Із вітальним словом до присутніх звернувся Анатолій Цьось. Насамперед Анатолій Васильович передав вітання від ректора Ігоря Коцана та подякував колективу Інституту іноземної філології за плідну роботу.

Перший проректор зазначив, що діяльність Центру есперанто Лесиного вишу сприятиме інтеграції студентської молоді, викладачів у європейський і світовий науковий простір. У центрі спудеям читатимуть курси з інтерлінгвістики та есперантології, вони вивчатимуть мову есперанто та отримають університетські сертифікати.

Завідувач кафедри романських мов та інтерлінгвістики Інституту іноземної філології СНУ імені Лесі Українки Ніна Данилюк розповіла, що подібні осередки функціонують у Великій Британії, ФРН, Республіці Польща, США, Угорщині. Центр есперанто має на меті сприяти співпраці з цими осередками та Міжнародною академією наук, Всесвітньою асоціацією есперантистів, Лігою викладачів міжнародної мови. За допомогою мови есперанто пропагуватимуть українську мову, історію, культуру.

Ніна Олексіївна зачитала вітальні листи від заступника президента Універсальної есперанто асоціації Стефана Мак Гілла (Королівство Нідерланди), секретаря Міжнародної ліги викладачів есперанто, доктора, професора Університету м. Чачак Радоїца Петровича (Республіка Сербія), куратора Європейських студій у Британській бібліотеці м. Лондона Ольги Керзюк (Велика Британія), керівника Інтерлінгвістичних студій, завідувача кафедри фінно-угорських мов Університету імені Адама Міцкевича, доктора, професора Ілони Кутни (Республіка Польща) та доктора біології, лектора Ягеллонського університету та Університету м. Чикаго, президента Чиказького товариства есперантистів Леха Кордилевськи (США).

До вітань долучився гість урочистості Євген Ковтонюк. Євген Михайлович зазначив, що есперанто – це штучна мова, створена для спілкування, що має інтернаціональну дію. Науковець поділився планами на майбутнє: наступного навчального року на університетській базі практик «Гарт» мають намір провести конгрес есперантистів.

Наостанок він презентував портфель із подарунками, серед яких був есперанто-український словник.

Присутні також переглянули фільм про участь знавців міжнародної мови у всесвітніх конгресах есперантистів: Вільнюсі (Литва, 2005), який зібрав 2344 особи із 62 країн світу, Білостоці (Польща, 2009) та Києві (2011).

Окрім культурних і просвітницьких заходів, на конгресі вирішують усі організаційні питання Всесвітньої асоціації есперанто та відбувається очна зустріч комітету цієї організації і вибори президента.

На завершення студентка Інституту філології та журналістики Тетяна Карпів мовою есперанто прочитала «Заповіт» Тараса Шевченка, а Катерина Вітошко (Інститут іноземної філології) виконала пісню Тараса Петриненка «Україна».

За інформацією СНУ імені Лесі Українки

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *