Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара розробив і впровадив новий програмний продукт – калькулятор абітурієнта, що допоможе швидко і легко обчислити бали при виборі напрямів підготовки.

Серед нововведень цьогорічної вступної кампанії фахівці наголошують на двох, у яких варто розібратися абітурієнтам: вагові коефіцієнти сертифікатів ЗНО та пріоритетність при виборі ВНЗ.

Зазначимо, що вагові коефіцієнти сертифікатів ЗНО є різними на різних напрямах підготовки й у різних ВНЗ. Тобто 185 балів з української мови додасть різну кількість у кінцеву суму балів у рейтинговому списку з огляду на те, який напрям обрав абітурієнт.

Новий програмний продукт ДНУ ім. О.Гончара «Калькулятор абітурієнта» допоможе правильно обчислити бали у рейтинговому списку, враховуючи бали сертифікатів із урахуванням вагових коефіцієнтів та середнього бала атестата, при вступі на обрані напрями підготовки в університеті. Також «Калькулятор абітурієнта» запропонує перелік напрямів підготовки в ДНУ ім. О. Гончара, на які абітурієнт може подати заяву, враховуючи наявні у нього сертифікати, та обчислити бали на кожному з них. Таким чином, абітурієнт зможе скористатися шансом вступити як на давно омріяний напрям, так і на той, де його сертифікати матимуть найбільшу вагу.

Такий корисний програмний продукт розробив студент другого курсу факультету прикладної математики Дніпропетровського національного університету Костянтин Хабарлак під керівництвом завідувача кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики, кандидата фізико-математичних наук Лариси Коряшкіної. «Безперечною перевагою розробки є те, що «Калькулятор» має зручний, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, – наголошує завідувач  кафедрою. – Також цей програмний продукт буде використовуватися як абітурієнтами, так і членами приймальної комісії. Абітурієнтам «Калькулятор» дає змогу зменшити час обробки даних, надаючи за лічені секунди інформацію про всі напрями підготовки, за якими вони можуть брати участь у конкурсі. А членам приймальної комісії наш програмний продукт, по-перше, надає можливість оперативної перевірки вхідних даних, по-друге, на основі аналізу даних з «Калькулятора» швидко оцінити ймовірність вступу абітурієнта на певний напрям і дати поради вступникам».

Також фахівці запевняють, що розроблений програмний продукт є «гнучким» і може бути успішно адаптований у вищих навчальних закладах з аналогічною системою розрахунку вступних балів абітурієнта.

За інформацією Інформаційно-аналітичного агентства ДНУ ім. О. Гончара 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *