Нещодавно у приміщенні спеціалізованої школи № 106 м. Києва відбулося засідання колегії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації «Про результати вивчення роботи Департаменту щодо реалізації державної політики у сфері освіти та ефективності управління підпорядкованими навчальними закладами в частині питань, порушених у зверненнях окремих громадян».

Батьки взяли під власний контроль освіту заради майбутнього власних дітей. Найактивніші з батьків Києва самоорганізувалися у такі громадські організації, як «Рада батьків міста Києва», «Батьківський контроль», «Батьки SOS» та інші, які не тільки критикують владу, а й надають конструктивні пропозиції щодо покращення освіти столиці.

За останній рік понад 15 тисяч громадян із різними питаннями зверталися до департаменту освіти і науки, молоді та спорту, багато нарікань було щодо діяльності навчальних закладів. Це стало причиною проведення відповідних перевірок, за результатами яких були винесені догани та навіть відбулись гучні звільнення окремих керівників шкіл. Як наслідок, до Державної інспекції навчальних закладів України почали надходити звернення про безпідставне покарання освітян і проведення неправомірних перевірок шкіл. ДІНЗ у свою чергу проаналізувала запити та роботу департаменту та перевела перевірку в період з 16 по 20 березня 2015 року.

Під час перевірки комісією ДІНЗ України проведено аналіз роботи та документообігу департаменту, а також відбулася перевірка садочків, гімназій, ліцеїв та інтернатів, які згадуються у зверненнях громадян.

На засіданні колегії департаменту освіти оприлюднили результати перевірки. Це відбулося в присутності голови ДІНЗ Руслана Гурака, заступника голови КМДА Ганни Старостенко, директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олени Фіданян, а також громадських активістів,  представників районних батьківських комітетів, директорів дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

^9960C203AFA7D9F9DA82A2D1FA2D7E34F374E29AD3CFAC8A64^pimgpsh_fullsize_distr

Вразила також і перевірка дошкільних навчальних закладів. Стало відомо, що із 34 ДНЗ відомчої форми власності 9 – продано, 3 взагалі знесені,  7 – здано в оренду, 13 – працюють на потреби власника. Невтішна ситуація і серед ДНЗ комунальної форми власності:  13 – вільні і потребують ремонтів, 12 – це вже установи соціального захисту, 6 – військкомати, податкові і прокуратури, 2 – медичні СЕС, 2- управління юстиції, а один – взагалі проданий приватним організаціям.

Руслан Гурак розповів про нинішні проблеми в освітянській галузі міста Києва, а Олена Фіданян оголосила результати перевірки: скарги на роботу департаменту були безпідставними, всі прийняті рішення щодо покараних освітян повністю виправдані, але водночас були виявлені інші порушення.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *