Про мистецтво в умовах війни говорили нещодавно українські, білоруські та польські письменники під час круглого столу в рамках мистецького фестивалю “Ї”.

Серед учасників дискусії були: Юрій Андрухович, Василь Махно, Олександр Смик, Юрій Іздрик, Андрей Хаданович, Галина Крук, Маріана Кіяновська, Любов Якимчук, Василь Карп’юк, Борис Гуменюк, Сергій Пантюк, Анета Камінська, Юлія Мусаковська та інші.

Колишній тернополянин, поет Василь Махно скайпом із Америки прокоментував, що література сьогодні миттєво реагує на події. В Америці, за словами пана Василя, Україна зараз у фаворі, відбувається низка семінарів, лекцій, літературних виступів та конференцій, присвячених українській тематиці. “Попри жорстокі події, ми маємо використати їх позитивно, бо ми фактично вскочили в останній вагон”, – наголосив він.

А Андрей Хаданович із Білорусі розповів про свою дочку, яка попросила привезти їй з України український прапор. На запитання письменника, чому саме прапор, та відповіла: “Бо в нашій школі мій клас – за Україну!”.

Юрій Іздрик розказав про ефект своїх віршів: “Я заборонив собі будь-як публічно коментувати суспільно-політичну ситуацію: ні в коментарях для медіа, ні в соцмережах, ніде, ніяк, тільки в приватній розмові, а публічно – тільки у вигляді віршиків. І я, очевидно, як і кожна людина, на війну реагую, і ці емоції, що стосуються війни, в тих віршах десь фіксуються. От коли ти читаєш ці вірші і бачиш, як люди починають плакати, більше того, ти сам готовий плакати. Творчість із акту приватної сублімації перетворюється на акт прямої комунікації. Вербалізуєш уже на тому рівні, на якому тебе готові слухати. Такий собі ефект метелика”.

Дискусія тривала дві години, охочих послухати було так багато, що, окрім конференц-зали, де відбувався захід, люди розташовувались у коридорі, намагаючись послухати і побачити того, кому надавали слово.

Довідково:

Мистецький фестиваль «Ї» – триденний мистецький захід, що проводиться в м. Тернополі щовесни. Участь беруть відомі митці слова сучасного літературно процесу, молоді музиканти та художники. Захід проводиться з метою популяризації сучасного українського мистецтва серед молоді та гостей міста.

 

За інформацією www.doba.te.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *