16-17 квітня в Запорізькому національному університеті відбулась ІХ Міжнародна конференція студентів і молодих учених «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави».  Протягом двох днів юні науковці з провідних вищих навчальних закладів Запоріжжя, Мелітополя, Києва, Ірпеня, Сум, Острога, Львова та інших міст обговорювали різноманітні актуальні аспекти стратегії розвитку нашої держави в умовах глобалізації світових процесів економіки.

Для участі в конференції свої доповіді підготували близько 250 молодих дослідників, серед яких – науковці з Економічного університету в Катовіцах (Польща). Так, активну участь у конференції взяли студенти й аспіранти запорізьких ВНЗ, а також велике зацікавлення в науковому заході виявили 70 представників вищих навчальних закладів з усіх куточків нашої країни.

Можливість зібратися разом, знайти нових друзів та однодумців, більше дізнатися про наукові розробки їхніх ровесників, а також обговорити актуальні для вітчизняної економіки питання учасникам заходу надали організатори конференції – Міністерство освіти і науки України, Запорізька обласна державна адміністрація, Всеукраїнська спілка вчених-економістів та Запорізький національний університет. Крім того, співорганізаторами конференції стали Вармінсько-Мазурський університет та Економічний університет у Катовіцах.

Під час урочистого відкриття заходу проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук привітав його учасників і побажав їм плідної роботи. Геннадій Миколайович зауважив, що економічний факультет завжди знаходиться в авангарді наукового життя ЗНУ: його викладачі і студенти – організатори численних конференцій, семінарів, засідань круглих столів, також вони – учасники міжнародних і всеукраїнських наукових зібрань, переможці конкурсів та олімпіад. Тому цілком закономірно, що організована на базі економічного факультету ЗНУ конференція користується чималою популярністю серед молодих учених. Також Геннадій Васильчук наголосив, що в Запорізькому національному університеті надають великого значення його інтеграції до світового освітнього і культурного простору, тож не дивно, що серед доповідей, підготовлених нашими студентами, є підготовлені англійською мовою, а вітчизняні економічні процеси учасники конференції розглядають у контексті світових соціально-економічних змін.

Заступник декана економічного факультету ЗНУ з наукової роботи Андрій Линенко привітав усіх присутніх на заході та запевнив, що робота під час конференції буде цікавою, а молоді науковці зможуть дізнатися багато корисного, висвітлити раніше малодосліджені соціально-економічні процеси на рівні регіонів і всієї країни, запропонувати конкретні шляхи подолання проблем в економіці тощо.

Під час пленарного засідання перед присутніми виступили: керівник Центру екологічної культури в Запоріжжі Наталія Пічкур, заступник декана по заочному відділенню економічного факультету ЗНУ Костянтин Денисов, аспіранти цього ж факультету Дмитро Агєєв і Сергій Іванов та інші. У їхніх доповідях йшлося про тенденції в інноваційних процесах в Україні і світі з погляду сучасного стану екології та спроб подолати цю складну проблему, про намагання вирішити питання екологізації виробництва на підприємствах машинобудування та їх експортний потенціал, про стан вітчизняних систем внутрішньої діагностики підприємств машинобудування на прикладі виробництв нашої області тощо. Їхні наукові розвідки викликали неабиякий інтерес серед учасників засідання.

Після пленарного засідання всі охочі змогли ознайомитися з тематичною книжковою виставкою, підготовленою співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ. В експозиції – найновіші підручники, методичні посібники й періодичні видання, у яких висвітлюються питання управління соціально-економічним розвитком регіонів і нашої держави. Окремо на виставці був представлений стенд із науковими працями викладачів Запорізького національного університету.

Далі робота учасників конференції продовжилася за такими секційними напрямами, як «Теоретичні проблеми інноваційних процесів у період глобалізації», «Сучасні проблеми обліку, аналізу й аудиту інноваційної та інвестиційної діяльності в Україні», «Актуальні проблеми фінансування інноваційної діяльності в ХХІ столітті» й «Моделювання інноваційних процесів в економічних системах». За результатами їх роботи були ухвалені резолюції із конкретними пропозиціями щодо налагодження управління процесами соціально-економічного розвитку нашої держави загалом та Запорізької області зокрема. Результати роботи молодих учених будуть надіслані до відповідних державних структур, які можуть зацікавитись науковими розробками молодих науковців.

За словами Андрія Линенка, цьогорічна студентська конференція пройшла на високому рівні. «Багато зусиль задля успішного проведення зібрання доклали самі студенти й молоді вчені, ґрунтовно підійшовши до вивчення вподобаних ними наукових питань та успішно презентувавши їх під час роботи секцій. Також вони виявили неабияку зацікавленість у розгляді робіт інших учасників зібрання та в їх обговоренні», – зазначив Андрій Володимирович.

Під час церемонії закриття конференції організатори подякували науковцям за їхню участь у заході та відзначили грамотами найактивніших із них.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу