На виконання резолюції віце-прем’єр-міністра України – міністра культури України В. Кириленка від 17 березня 2015 р. № 10529/1/1-15 в Міністерстві освіти і науки України розглянули звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 18.02.2015 № 02-5/105 до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти стосовно врегулювання питання фінансування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів і надіслали відповідь.

Зокрема ЦК освітянської профспілки у зверненні наполягає на необхідності законодавчого врегулювання питання фінансування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів. Адже “Бюджетним кодексом України не врегульовано питання розмежування видатків між державним та місцевими бюджетами на утримання такого типу навчальних закладів. Не передбачено фінансування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів за рахунок освітньої субвенції ні в статті 1032 кодексу, ні в статті 89-й, якою регламентується питання видатків, що здійснюються з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад”, – йдеться в документі на ім’я голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич.

Тож МОН повідомляє, що у зв’язку з численними зверненнями до Міністерства щодо фінансування міжшкільних навчально-виробничих комбінатів профільне міністерство звернулося до Мінфіну з проханням внести зміни до Бюджетного кодексу України та доповнити частину першу статті 103? після підпункту 6) таким абзацом:

«Кошти субвенції можуть спрямовуватись до міжшкільних навчально-виробничих комбінатів на здійснення трудової підготовки учнів загальноосвітніх навчальних закладів в обсязі навчальних годин, затверджених навчальними планами і переданих із загальноосвітніх навчальних закладів».

Проте на сьогодні зазначені пропозиції МОН не враховані.

За матеріалами 
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *