1 травня в м. Стрий одночасно стартують Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді з автомодельного спорту (кордові моделі), 1-й етап чемпіонату України з кордових автомоделей і чемпіонат України серед юнаків. Організатори змагань – Український державний центр позашкільної освіти, Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Стрийська станція юних техніків і Національна українська федерація автомодельного спорту.

Кордові моделі – це еліта автомодельного спорту, швидкість і вершина інженерної думки, межа можливостей сучасної механіки. Тут не прощається жодна помилка. Будь-який прорахунок … і все! Модель або не їде або перетворюється на металобрухт. Швидкості руху автомоделей сягають 343 км/год. Потужність мотора з об’ємом циліндра 10 куб. см – 8 к. с. (літрова потужність – 800 к. с.!). Тому кожна модель – це шедевр, «гримуча суміш» винахідництва та інженерії.

Змагаються моделі в спеціальній спортивній споруді – кордодромі: це кільцева бетонна доріжка діаметром 20 м. У центрі знаходиться вісь, до якої через підшипник кріпиться сталевий дріт (кордова нитка). Один із кращих кордодромів Європи та світу знаходиться в м. Стрий Львівської області. Автори цієї інженерної споруди – Сафіяник Ігор Миколайович, майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий призер, чемпіон Європи, суддя національної категорії, заслужений працівник освіти України … і скромний директор Стрийської станції юних техніків з численними вихованцями та його колеги по роботі, а також спонсор – Ковальчук Сергій Миколайович, вихованець Ігоря Миколайовича.

Стрийська земля приймала два чемпіонати Європи (останній у 2014 році). Щорічно тут відбуваються кілька етапів Кубків Європи. Спільне проведення дитячих і «дорослих» змагань дає можливість дітям долучитися до «високого автомодельного мистецтва», показати молоді те, до чого треба прагнути, перейняти досвід, і, звісно, показати свою сучасну швидкість!

Український державний центр позашкільної освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *