23 – 24 квітня в бібліотеках відбуватимуться виставки, лекції, конференції та інтерактивні акції для маленьких читачів.

Так, Національна парламентська бібліотека України проводить VIII Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотека і книга в контексті часу», присвячену темі реформування  (тема року – «Шляхи реформування публічних бібліотек» (23 – 24 квітня)).

В Одеській національній науковій бібліотеці ім. М.Горького відбудеться лекція «Сучасне авторське право».

Державна бібліотека України для юнацтва о 10:00 23 квітня організовує Всеукраїнський семінар бібліотекарів «Проблеми авторського права у використанні електронних книжок», на якому буде обговорено порядок реалізації авторських та суміжних прав; авторське право в мережі Інтернет; вдосконалення механізму регулювання цифрового використання об’єктів авторського права.

Також у бібліотеці проводяться виставки «Кращі книги сучасності», «Від книги – до світла, до знань, до життя; до Всесвітнього дня книги і авторського права» та виставка-порада «Актуальність книги в еру інформації». Окрім того, бібліотекарі проведуть «літературну годину» на тему «Книга крізь час і простір».

Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка організовує книжкову виставку «Немировський Є.Л. – видатний історик книги та книговидання» та виставку дитячих книжок ХХ-ХХІ століть із фондів бібліотеки. відбудеться лекція «Колекції вітчизняних та зарубіжних пам’яток, писемності та друку».

Національна бібліотека України для дітей проводить акцію – подорож у світ індійських казок з «екскурсоводом» – представником посольства Індії; дитячу міні-виставу за книгою Ульріха Хуба «Біля ковчега о 8.00» та літературний квест «Майстер снів і казок» (до 210-річчя від дня народження Г.Х.Андерсена).

Довідково

Всесвітній день книги та авторських прав було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18). Відзначається щорічно 23 квітня для привернення уваги до книги як засобу поширення знань, найбільш надійного способу їх збереження. Дата були вибрана на згадку про те, що 23 квітня 1616 року померли Мігель де Сервантес, Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега.

Інформація Міністерства культури України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу