У Пустомитівському районі до проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля долучилися 10 066 учнів та педагогів загальноосвітніх позашкільних і дошкільних навчальних закладів, а також працівники районного відділу освіти.

Як повідомили у відділі освіти Пустомитівської райдержадміністрації, було проведено масштабні роботи в прибиранні прилеглих територій (загальна площа становить близько 52,5 га). Зокрема, зусиллями учнів та педагогів посаджено 1 126 дерев і 265 кущів, облаштовано газони, сквери, ліквідовано 13 та впорядковано 10 сміттєзвалищ, очищено від сміття 13,6 км берегів річок і доріг. У належний стан приведено шкільні спортивні майданчики (відремонтовано і пофарбовано спортивні снаряди, побілено бордюри, очищено від сміття газони).

Так, педпрацівниками та учнями Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ст., Чишківської ЗОШ І-ІІІ ст., Гринівської ЗОШ І-ІІ ст., Пикуловицького, Борщовицького НВК проведено очищення берегів річок, струмків та джерел. Ліквідовано стихійні та впорядковано санкціоновані сміттєзвалища силами Раковецької ЗОШ І-ІІ ст., Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ст., Гринівської ЗОШ І-ІІ ст., Давидівської ЗОШ І-ІІІ ст., Зимноводівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Солонківської ЗОШ І-ІІІ ст., Зубрянського та Борщовицького НВК, Верхньобілківської ЗОШ І-ІІІ ст., Оброшинської ЗОШ І-ІІІ ст., Соколівського НВК, Пустомитівських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та № 2, Мурованської ЗОШ І-ІІІ ст.

Учні Годовицької ЗОШ І-ІІІ ст. взяли участь у посадці соснового масиву у Лапаївському лісництві, також до них долучилися учні Зимноводівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.

Вихованці Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст. допомогли у посадці на площі 2 га саджанців дуба у місцевому лісництві. Посаджено калинову алею у Поршнянській ЗОШ І-ІІ ст., соснову алею – випускниками Годовицької ЗОШ І-ІІІ ст.

Колективи ДНЗ прибрали території, ігрові та спортивні майданчики, висадили квітучі рослини на клумбах, побілили дерева та бордюри, провели генеральне прибирання приміщень у всіх 24 ДНЗ району.

Навели належний стан на могилах місць поховань Січових Стрільців, учасників національно-визвольних змагань на території Милятичів, Гринева, Чишок, Сокільник, Пикулович, Старого Села, Давидова, Скнилева, Зимної Води, Миколаєва, Підберізців, Оброшина. Зусиллями учнів впорядковано площі біля пам’ятника Т. Шевченку у Ямполі, Чижикові, Зубрі, Оброшиному. Прибрано пам’ятний обеліск, встановлений на честь перемоги над німецько-фашистськими загарбниками у селі Вовків, учнями Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ст., учнями школи у с. Старому Селі, у Щирці школою № 1, у Нижній Білці, Миколаєві. На особливу увагу заслуговує впорядкування могил колишніх директорів та вчителів школи, організоване вихованцями Хороснянській ЗОШ І-ІІ ст., Поршнянської ЗОШ І-ІІ ст., Щирецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (могила дружини окружного комісара Щирецького повіту, колишнього директора школи К. Малицького).

У Ямпільській ЗОШ І-ІІІ ст. та Солонківській ЗОШ І-ІІІ ст. закладено парк і алею на честь Небесної Сотні.

Акцію милосердя провели учні Чишківської ЗОШ І-ІІІ ст. – вони впорядкували садибу самотньої немолодої односельчанки.

Просвітницькі акції та виховні заходи проведені в усіх навчально-виховних закладах району. Найвдаліші були організовані у Милятичівській ЗОШ І-ІІІ ст., Лапаївській ЗОШ І-ІІІ ст., Зимноводівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, такі як: акція «Посади дерево і збережи його», «Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду», «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Україна без сміття», «Будь природі другом», виховні години «Природо, ти – наш другий дім, колиска мила, берегине славна», «Ліс, парк, сад – оберігає землю і ландшафт», екологічна вікторина «Відстояти життя на Землі», конкурс дитячого малюнка «Людина і ліс», конференція «Природа і фантазія», усний журнал «Зелена планета», круглий стіл «Природа, людина, екологія», тематичний вечір «Шануймо, друзі, лісу дивосвіт». Для учнів 6-8 класів Ямпільської ЗОШ І-ІІ ст. працівниками Дублянського відділення облводресурсів проведена лекція на тему: «Вода відома і невідома. Вплив хімії на довкілля».

Освітній портал Львівщини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу