Медичний форум із розвитку та реформування сімейної медицини «Вплив первинної медико-санітарної допомоги на поведінкові детермінанти здоров’я населення з профілактики соціально-небезпечних і хронічних неінфекційних захворювань в умовах державної та страхової охорони здоров’я» зібрав цього тижня в Ужгороді понад 300 учасників із різних країн світу.

Конференцію організовано за ініціативи факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Інституту сімейної медицини та за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, ДУ «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України» та Бюро ВООЗ в Україні.

Серед основних наукових напрямів конференції висвітлено:

– актуальні питання впровадження обов’язкового (добровільного) медичного страхування;

– запровадження нових фінансових механізмів у сфері охорони здоров’я, робота сімейного лікаря як приватного підприємця та методи фінансування ПМД (подушне фінансування, фондотримання);

– профілактичні програми в практиці сімейного лікаря;

– сучасні підходи до корекції чинників ризику розвитку хронічних неінфекційних захворювань на рівні первинної медичної допомоги;

– інтеграція послуг для соціально вразливих груп населення на первинному рівні медичної допомоги;

– амбулаторні моделі лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції із залученням ПМД: перспективи впровадження та розвитку.

Науковці та практикуючі фахівці з України, Естонії, Словаччини, Німеччини та Польщі представили європейські моделі сімейної медицини. Крім того, порушили питання щодо можливості впровадження в Україні німецької та польської моделей охорони здоров’я та медичної освіти в контексті первинної медичної допомоги населенню. Також на науковому форумі обговорили різні форми медичного страхування та перспективи їх упровадження в Україні.

За інформацією МОЗ України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу