В Ужгородському національному університеті 23 – 24 квітня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Мобільність освіти, інноваційна культура та соціальна відповідальність як ресурси конкурентоспроможності європейських університетів», що проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України.

У конференції взяли участь керівники провідних вищих навчальних закладів України та Європи, посадовці та дипломати. Головним підсумком заходу стало підписання Меморандуму про створення Міжнародного консорціуму університетів.

Мета створеного Консорціуму – налагодження і координація міжінституційної співпраці у сферах академічної мобільності, наукових досліджень, технологічних розробок та інновацій, підвищення конкурентоспроможності у національному та міжнародному масштабах. Основними напрямами співпраці між сторонами-партнерами є організація спільних конференцій, симпозіумів, семінарів, інших наукових форумів; підготовка та видання спільних навчальних і наукових публікацій; академічна мобільність студентів, докторантів, викладачів; розробка спільних освітніх та освітньо-наукових програм, налагодження спільного керівництва докторантами; налагодження взаємовигідного співробітництва з органами влади, бізнесом, іншими зацікавленими сторонами; розробка, просування та реалізація спільних проектів до національних і міжнародних донорів.

Меморандум про створення Міжнародного консорціуму університетів підписали представники таких вищих навчальних закладів:

Ужгородський національний університет,
Євразійський національний університет ім. Гумільова в Астані (Казахстан),
Вища школа бізнесу – Національний Університет Луїса (Польща),
Поморська академія у Слупську (Польща),
Західний університет ім. Васіле Голдіша (Румунія),
Університет Бабеш-Бояї (Румунія),
Університет ім. М. Ромеріса (Литва),
Братиславський економічний університет (Словацька Республіка),
Мукачівський державний університет,
Закарпатський угорський інститут імені Ференца РакоціII,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
Український католицький університет,
Житомирський державний університет імені Івана Франка,
Карпатський університет імені Августина Волошина.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу