У Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» у рамках міжнародного семінару «Європейська сертифікація інженерів: паспорт інженера та гарантія якості освіти» підписано Меморандум про пілотну імплементацію європейських ініціатив між українськими та європейськими організаціями щодо приєднання до європейської угоди про взаємне визнання сертифікатів інженерної освіти.

Підписи під Меморандумом поставили голова Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України: ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський і президент Спілки наукових та інженерних об’єднань України Микола Кирюхін з українського боку, і Генеральний секретар Федерації європейських інженерних асоціацій (FEANI) Дирк, і президент Європейської мережі з акредитації європейської освіти (ЕNАЕЕ) Бернар Ремо – від європейських організацій.

Цей захід став важливим кроком на шляху європейської інтеграції української технічної освіти.

Слід зазначити, що особливістю професії інженера є те, що рівень фахівця визначається не лише його академічною підготовкою, а й здатністю до творення нового та досвідом роботи за фахом. Цим керуються у своїй діяльності європейські об’єднання інженерів із сертифікації фахівців. Законодавцем у цій справі виступає Федерація європейських інженерних асоціацій (FEANI), що об’єднує приблизно 350 інженерних і наукових асоціацій 32-х європейських країн і майже 4 мільйони професійних інженерів.

У жовтні 2014 року до Федерації європейських інженерних асоціацій долучилася й Україна. Сьогодні FEANI реалізує три напрями з акредитації інженерних спеціальностей та сертифікації професійних інженерів:

– FEANI INDEX, тобто перелік інженерних програм (спеціальностей), які відповідають стандартам освіти; акредитовані, або офіційно визнані на національному рівні; відповідають європейському рівню і визнані на території ЄС;

– Engineering Card («Паспорт» або «Картка» інженера), кожен власник якого вноситься в загальноєвропейський реєстр FEANI, що знаходиться в Брюсселі;

– EUR ING («Європейський інженер») – почесний титул, кандидати на отримання якого повинні мати якісну інженерну освіту, багаторічний досвід інженерних досліджень, аналізу та проектування, а також дотримуватися професійної етики.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу