Нещодавно в Києві в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді,  в рамках Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, слухачі Малої академії наук представили свої винаходи для зони АТО. Школярі-винахідники демонстрували теплосканери, системи автоматичного керування безпілотниками, новітні бронежилети, снаряд-ракети для винищення ворожих безпілотників і навіть холодильники для транспортування органів, повідомляється у відеосюжеті ПЕРШОГО каналу.

У свої 15 років школярка з невеличкого села на Тернопільщині Юлія Синюта неабияк знається на військовій техніці та зброї. Щоб посилити броню танків та БТРів, вона винайшла захисні деталі. Дівчина розробила бронезахисний елемент, що складається з двох шарів – гумового і сталевого. Цей засіб здатен захищати техніку від кумулятивних і підкаліберних снарядів. Переконана, вони вбережуть техніку від більшості снарядів і таким чином врятують життя наших захисників. Узятися за розробку дівчину змусила власна біда: її дядька, який пішов на передову добровольцем, тяжко поранили в Донецькому аеропорту.

Родина Анастасії Лівочкіної, переселенці з Донецька, оселилися у Львові. Тут дівчина почала працювати над розсіюванням диму з печі, щоб він не видавав місце перебування бійців у бліндажах. За її словами, зробити такий прилад може кожний боєць із підручних матеріалів.

Фахівці-інженери запевняють, більшість цих винаходів за умови фінансування не лише допоможе військовим на сході, а й користуватиметься попитом за кордоном.