27 квітня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч фахівців департаменту загальної середньої та дошкільної освіти з учнями Новопразького навчально-виховного комплексу Кіровоградської області, які повернулися з  Всесвітнього  Чемпіонату  FIRST у змаганнях з робототехніки та презентації проектів у FIRST LEGO League, що проходив 22 – 25 квітня 2015 року в місті Сент-Луїс, штат Міссурі, США. 

Під час зустрічі школярі, тренери та керівники української команди «Constellation» поділилися своїми враженнями про участь у міжнародному конкурсі.

Директор   навчально-виховного об’єднання  «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 31 – центр дитячої та юнацької творчості «Сузір’я»  Олександрійського району Кіровоградської області Лариса Мітленко повідомила, що українська команда «Constellation» здобула спеціальний приз журі Всесвітнього фестивалю FLL.

За її словами, ЛЕГО дає можливість учням розвиватися. Зокрема, діти з сільської школи, які досконало не знали англійської мови, наполегливо готувалися ще з грудня, щоб достойно презентувати свій проект у наймасштабнішому серед наукових дитячих конкурсів фестивалі, що зібрав понад 200 тисяч дітей із 30 тисяч команд світу.

За словами директора, українська команда стала другою серед 33 команд-переможниць цього конкурсу.

Як повідомили учасники української команди, на міжнародному фестивалі вони представили соціальний проект щодо толерантного ставлення до дітей з обмеженими фізичними можливостями.

За словами учнів, втіленню проекту передували опитування учнів у школі та  батьків. Школярі зустрічалися з дітьми з обмеженими можливостями та проводили майстер-класи з ЛЕГО та ліплення з пластиліну.

За словами учениці 10 класу новопразької школи Тетяни Калашник, діти з обмеженими можливостями потребують спілкування, тому було створено веб-сайт із корисними для цих дітей розділами: «Благодійний аукціон», «Знайти друга», «Літературна сторінка», де можна прослухати аудіоказки та вірші, «Сторінка творчості», що містить не тільки розробки робототехніки, а й досліди та, як за допомогою ЛЕГО цікаво вивчати математику і фізику.

Щоб зрозуміти, як почуваються діти з обмеженими фізичними можливостями, учням Новопразького навчально-виховного об’єднання  було запропоновано написання диктанту з допомогою створеного пристрою «Роборука». За словами учасників команди, учні новопразької школи писали диктант із цим пристроєм, що обмежував рухи руки під час написання. «Саме після цього диктанту багато було відгуків учнів щодо зміни свого ставлення до дітей з обмеженими можливостями», – наголосили українські школярі.

Учні також розповіли про свою розробку моделі арт-терапії – конструкції, що містить кілька ємностей з фарбою різних кольорів, за допомогою яких можна визначити емоційний стан дитини. «Ми хочемо доопрацювати цей проект, щоб робот аналізував кольори, які обрала дитина, визначав її внутрішній стан і пропонував інші кольори, які покращували б цей стан», – розповідають школярі з Кіровоградщини.

Тамара Панасюк, начальник відділу департаменту загальної середньої та дошкільної освіти привітала українську команду з успіхом – Александрова Даніїла, Благого Дмитра, Калашник Тетяну, Кісільова Максима, Марченка Назара, Якубовича Валерія.

«До Дня захисту дітей, – зазначила Тамара Панасюк, – Міністерством заплановано проведення  акції «Чужих дітей не буває». Проект «Коробка хоробрості», розроблений учнями Новопразького навчально-виховного комплексу для підтримки дітей з особливими потребами, може бути внесено до заходів під час проведення цієї акції».

У зустрічі  також  взяли участь  головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства, координатор Кіровоградської області Тетяна Запорожець і Оксана Стоєцькая, директор  ТОВ «ПРОЛЕГО»  в Україні.

Слід зазначити, що Перша Лего Ліга (FLL) – глобальна програма, створена для підтримки творчості дітей віком від 9 до 16 років. Програма спонукає дітей займатися дослідженнями та вирішувати соціальні питання. Наріжним каменем цієї програми є її основні цінності, які підкреслюють внесок кожного учасника проекту, вміння змагатися у команді, навчатися та залучати до вирішення соціальних проблем громадськість.

Нагадуємо, що  з 2010 року Міністерство освіти і науки України співпрацює з благодійним фондом LEGO Foundation (Королівство Данія). У січні 2015 року було підписано додаток до Меморандуму про взаєморозуміння між МОН та LEGO Foundation щодо продовження  співпраці до 2017 року.

Україна була однією з перших, з ким розпочалося співробітництво LEGO Foundation. Сьогодні понад 20 тисяч дітей в Україні мають можливість навчатись разом із LEGO.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу